Bluetooth kulaklık stereo olarak kullanılmıyor

Daha fazla  
Sennheiser momentum 3 kulaklığım var. Kulaklığımı bilgisayarımda çalıştırmak için TP-Link UB500 modeli adaptörü aldım. Cihaz momentum 3 kulaklığımı gördü ve çalıştı. Ama kulaklığı müzik dinleyip denediğimde sesin aşırı kötü geldiğini ve video izlerken bile 5-10 saniye gecikmeli açıldığını seste bozulmalar olduğunu fark ettim. İnternetten araştırdığıma göre aynı anda kulaklığı ve mikrofonu kullanmaya çalıştığından ses daha kötü geliyormuş. Harici mikrofonum olduğu için kulaklığın mikrofonu devre dışı olsa da problem olmaz. Fakat ne yaparsam yapayım bir türlü momentum 3 stereo ya bağlanamıyorum. Resimde görüldüğü gibi kalıyor. Hands-Free ag Audio'yu hem kayıt hem de kayıttan yürütmeden devre dışı bıraksam da farklı yollarda denesem bir türlü stereo olarak bağlanamıyorum. Windows, BIOS, ekran kartım, chipsetim vs her şey güncel. Not: Daha önceden bilgisayarımda hizmetlerdeki tüm gereksiz çalışan hizmetleri devre dışı bırakmıştım. Stereoyu devre dışı bırakacak hizmetler varsa yardımcı olun. Kulaklıktaki mikrofonumun devrede olması önemli değil tek istediğim telefondan dinlediğim gibi bilgisayardan müzikleri kaliteli dinlemek, oyunları kulaklığımdan kaliteli dinlemek. Momentum 3 stereo devreye sokmanın bir yöntemi varsa yardımcı olun. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20220815_184000.jpg
    20220815_184000.jpg
    200,9 KB · Görüntüleme: 237
  • 20220815_184011.jpg
    20220815_184011.jpg
    198,9 KB · Görüntüleme: 227
Sizin sorununuz sadece sesin kalitesiz gelmesiyse bunun stereo ile alakalı olduğunu sanmıyorum.
İnternetten araştırdığım kadarıyla sorunumun bu olduğu gözüküyor. Stereo ya geçip kullanan kişilerin mikrofonun çalışmadığını ama ses kalitesinin normal bir şekilde geldiğini yazıyor. Kablolu olarak bilgisayara bağladığımda normal çalışıyor. Şüphelendiğim nokta hizmetlerde devre dışı bıraktığım bir şeyden dolayımı acaba stereo kısmı çalışmıyor?

İnternetten araştırdığım kadarıyla sorunumun bu olduğu gözüküyor. Stereo ya geçip kullanan kişilerin mikrofonun çalışmadığını ama ses kalitesinin normal bir şekilde geldiğini yazıyor. Kablolu olarak bilgisayara bağladığımda normal çalışıyor. Şüphelendiğim nokta hizmetlerde devre dışı bıraktığım bir şeyden dolayımı acaba stereo kısmı çalışmıyor?

Ses sürücünüz kurulu mu?
Windows ayarlarından mono ses açık mı? Açıksa kapatınca devre dışı sorununu çözmez ama belki ses düzelebilir.

Ses sürücünüz kurulu mu?
Windows ayarlarından mono ses açık mı? Açıksa kapatınca devre dışı sorununu çözmez ama belki ses düzelebilir.
Ses sürücüsü kurulu. Mono kapalı. MOMENTUM 3 Hands-Free ag Audio olarak çalıştırdığımda inanın çok fazla ses bozuk, kesik kopmalar, kalitesiz geldiği belli oluyor. (64 Kbps kalitesinde ) Youtube de videolar 5-10 saniye geç açılıyor. Bilgisayar bileşenlerim iyi olduğu halde kasıyor. En azından MOMENTUM 3 Stereo olarak denesem aktif edebilsem çok memnun kalacağım.

Son düzenleme:
Ses sürücüsü kurulu. Mono kapalı. MOMENTUM 3 Hands-Free ag Audio olarak çalıştırdığımda inanın çok fazla ses bozuk, kesik kopmalar, kalitesiz geldiği belli oluyor. (64 Kbps kalitesinde ) YouTube'da videolar 5-10 saniye geç açılıyor. Bilgisayar bileşenlerim iyi olduğu halde kasıyor. En azından MOMENTUM 3 Stereo olarak denesem aktif edebilsem çok memnun kalacağım.

Şimdi denedim bende,Hands-Free ag Audio olarak çalıştırdığımda bende de sesler çok kötü ve gecikmeli geliyor.

1660582358024.png
Acaba sizde bu şekilde stereo yazan aygıt çıkmıyor mu?

Şimdi denedim bende,Hands-Free ag Audio olarak çalıştırdığımda bende de sesler çok kötü ve gecikmeli geliyor.

Eki Görüntüle 1486816
Acaba sizde bu şekilde stereo yazan aygıt çıkmıyor mu?
Aynı sizdeki resimde görüldüğü gibi MOMENTUM 3 Stereo bendede çıkıyor. Ama etkinleştiremiyorum. Hiç bir şey olmuyor. Öyle kalıyor. Hizmetlerde bir şeyimi kapattım da ondan dolayımı acaba Momentum 3 Stereo olanı etkinleştirip devreye sokamıyorum acaba bilemedim. Sıfır format atıp denemekte istemiyorum. Çok fazla dosya yüklü. Hiç çözemedim tek tek kapadığım hizmetleri tekrar devreye sokup öyle bakacağım. En son çözüm format atmak olur herhalde.

Aynı sizdeki resimde görüldüğü gibi MOMENTUM 3 Stereo bendede çıkıyor. Ama etkinleştiremiyorum. Hiç bir şey olmuyor. Öyle kalıyor. Hizmetlerde bir şeyimi kapattım da ondan dolayımı acaba Momentum 3 Stereo olanı etkinleştirip devreye sokamıyorum acaba bilemedim. Sıfır format atıp denemekte istemiyorum. Çok fazla dosya yüklü. Hiç çözemedim tek tek kapadığım hizmetleri tekrar devreye sokup öyle bakacağım. En son çözüm format atmak olur herhalde.
Ms Config yazıp sistem yapılandırmasına ulaşıp oradan tüm hizmetleri etkinleştirmeyi deneyin o zaman.Belki Çözülür sorununuz.
Belki kullandığınız bluetooth adaptöründe sorun vardır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı