Bluetooth mouse mu yoksa USB kablosuz mu?

sthtoremember

Hectopat
Mouse almak istiyorum. Kullandığım USB kablosuz mouse bozuldu. Almışken bluetooth bir mouse alıp bir USB'den kar etsem mi diye düşünüyorum. Bağlantı, kopma vs gibi sorunlar yaşatır mı? Dayanıklı mıdır? Ve de laptop şarjına etkisi nedir? Şuan laptop office kullanımında vs 5-6 saat gidiyor. Bluetooth mouse kullanmam bu süreye etki eder mi çok?

Aklımdaki model şu.

Ben bluetooth kullanıyorum. Microsoft sculp comfort mouse var ama arada bağlantı kopmaları oluyor. O yüzden çok sevemedim.

Bluetooth kablosuz olanlarda kopma sorunu çok yaygın. Microsoft marka bir tane kullanıyorum. Bağlandığı aygıtın Bluetooth ayarlarına bağımlı oluyor. Sürücü sorunu varsa kopma yaşanıyor. Windows 10 ile çok sık yaşanıyor özellikle. USB eklentisi olanlarda bağlantı garanti. Çünkü kendi Bluetooth birimini kullanıyor. Aygıtın protokollerine bulaşmıyor. Ama kopma sorunu olmasa özellikle tablet telefon gibi ürünlerde en iyisi eklentisiz olanlardır. Micro USB meşgul edilmemiş oluyor. Aynı anda şarj edebiliyorsun. Ama klavyesi ile birlikte daha iyi olur. Her ikisinin de kendine göre yararları var. Bende her ikisinden de var. Bir tercih yapmak zorunda değilsin.

Bence USB kablosuz alınız.Benim bluetooth lu olan şarjı baya yiyordu.Kablolu kullanmıyormusun?

Hayır kablolu düşünmüyorum. Teşekkürler düşündüğüm gibi yani.
Bluetooth kablosuz olanlarda kopma sorunu çok yaygın. Microsoft marka bir tane kullanıyorum. Bağlandığı aygıtın Bluetooth ayarlarına bağımlı oluyor. Sürücü sorunu varsa kopma yaşanıyor. Windows 10 ile çok sık yaşanıyor özellikle. USB eklentisi olanlarda bağlantı garanti. Çünkü kendi Bluetooth birimini kullanıyor. Aygıtın protokollerine bulaşmıyor. Ama kopma sorunu olmasa özellikle tablet telefon gibi ürünlerde en iyisi eklentisiz olanlardır. Micro USB meşgul edilmemiş oluyor. Aynı anda şarj edebiliyorsun. Ama klavyesi ile birlikte daha iyi olur. Her ikisinin de kendine göre yararları var. Bende her ikisinden de var. Bir tercih yapmak zorunda değilsin.

USB kablosuz alacağım sanırım. Teşekkürler herkese.

Microsoft bluetooth 3600 mouse kullanıyorum. Sürekli kopma sorunu oluyor. Neden olduğunu da çözemiyorum. Sürücüleri güncelledim yine durum aynı.

Microsoft bluetooth 3600 mouse kullanıyorum. Sürekli kopma sorunu oluyor. Neden olduğunu da çözemiyorum. Sürücüleri güncelledim yine durum aynı.

Ben şu ürünü aldım iki haftadır falan kullanıyorum. Hem USB hem bluetooth bağlantılı. Bluetooth üzerinden kullanıyorum. Gayet memnunum. Hiç kopma sorunu yaşamadım. Açılışta, kapanışta ve uykudan sonra direkt bağlanıyor sorun çıkarmadan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı