Çözüldü Bluetooth'la oynanabilen oyun nasıl yapılıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Unturned

Kilopat
Makaleler
1
Bu arada, bence, özellikle konu oyun olduğunda lokal Wi-Fi üzerinden haberleşme daha iyi olabilir. Onu da bir değerlendirmenizi öneririm.
Kesinlikle. Bluetooth'a göre çok daha hızlı.
Minecraft 1.5.2 tarzı 2d sadece zombilerin, iskeletlerin, açlığın olduğu basit bir oyun bluetooth kullanmalı mı? Amaç basit bir oyuna hem Bluetooth hem de Wi-Fi desteği sağlayıp kullanıcının istediği zaman istediğini kullanabilmesini sağlamak.

Minecraft 1.5.2 tarzı 2d sadece zombilerin, iskeletlerin, açlığın olduğu basit bir oyun bluetooth kullanmalı mı? Amaç basit bir oyuna hem Bluetooth hem de Wi-Fi desteği sağlayıp kullanıcının istediği zaman istediğini kullanabilmesini sağlamak.
Bluetooth ile düzgünce oynamak için oyuncuların çok yakın olması gerekli. Ama Wi-Fi yokken kullanılabilecek bir özellik.

Hocam soket programlama demiştiniz o nasıl oluyor? Bununla ilgili kaynak, makale, dokümantasyon, .pdf, video vb. var mı? Açıklayabilir misiniz?
SpaceSockets2'ye Bluetooth özelliği eklenince bu iş çok çok daha kolay olacaktır. Soket programlama sistem programlamanın alt dalı, yani hem işletim sistemine bağlı olarak değişiyor, çünkü sistem çağrıları kullanılıyor, hem de açıkçası biraz zor normal geliştiriciler için.

SpaceSockets2'ye Bluetooth özelliği eklenince bu iş çok çok daha kolay olacaktır. Soket programlama sistem programlamanın alt dalı, yani hem işletim sistemine bağlı olarak değişiyor, çünkü sistem çağrıları kullanılıyor, hem de açıkçası biraz zor normal geliştiriciler için.
En azından mantığını anlayabileceğim kaynaklar var mı? Çünkü programlamayı bilmiyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.

@Alpha Centauri, projenizi herhangi bir platforma yüklediysen linkini verebilir misin, örnek olması için ? Arkadaşımla bu tarz bir şey denemiştik fakat bluetooth bağlantısını bir türlü beceremedik. A-Sync olarak arka planda bağlantıyı kuruyorlardı izlediğim kişiler. Ben denediğimde ise olmadı. Aynı kodu da denesem yapamadım.

@Alpha Centauri, projenizi herhangi bir platforma yüklediysen linkini verebilir misin, örnek olması için? Arkadaşımla bu tarz bir şey denemiştik fakat Bluetooth bağlantısını bir türlü beceremedik. Async olarak arka planda bağlantıyı kuruyorlardı izlediğim kişiler. Ben denediğimde ise olmadı. Aynı kodu da denesem yapamadım.
Herhangi bir platforma yüklemedik ama bilgisayarımda bir yerde duruyor olmalı, bulurum. Açıkçası Java bilmeden, C# bilgimle neler yapılabilir diye girdiğim, belli olaylar sonucu son anda buna dönüşen ve ucu ucuna yetişen bir proje olunca temiz kod yazamamışımdır kesin, artık bakarak anlar mısınız bilmiyorum. 😀 Üstünden de 3 yıl falan geçti, ne kadar hatırlayabilirim bir bakayım.

Dilerseniz siz yeni konu açıp kodlarınızı paylaşın, burayı kirletmeyelim. Biz bir bakalım uygulamanıza, olmazsa (yönetim de izin verirse) size başka bir platformdan projeyi gönderebilirim. Dediğim gibi çok düzgün bir uygulama olmamıştı ama yardımı olacaksa tamamdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı