Oyun haritaları nasıl yapılıyor?

Böyle yapımlarda vasfı sadece yazılımcı olanlar yok. Basit bir oyun yapmıyorsun hayal gücüyle de olacak iş değil. Firmanın mimar mühendisleri var. Bildiğin mimar mühendisler ile çalışıyorlar. Ayrı olarak;

Şu şekilde işliyor diye biliyorum. Önce kabasını, sonra grafik paketlerini en son detayını yapıyorlar. Her biri için ayrı departman ve ayrı insanlar ilgileniyor. 1 mahalleyi belki de 1 haftada yapıyorlar sabah-akşam.

Ben halihazırda şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum ama oyun tarafına yönelmek istiyorum, kendimi geliştirebilir miyim sizce?
Tabikide yönelebilirsin bende ilk senemde C++ ile oyun alanına girmiştim. Ama neden Level designer alanına yönelmek istiyorsun? Ben direkt game developer olarak devam etmiştim. Seninde öyle yapmanı tavsiye ederim.
Kendini her alanda geliştirebilirsin yeterki azimli ol.

Tabikide yönelebilirsin bende ilk senemde C++ ile oyun alanına girmiştim. Ama neden Level designer alanına yönelmek istiyorsun? Ben direkt game developer olarak devam etmiştim. Seninde öyle yapmanı tavsiye ederim.
Kendini her alanda geliştirebilirsin yeterki azimli ol.
İkisi birden olmaz mı hocam? Çünkü biri olmadan diğeri olmuyor ekip gerekiyor her türlü

Game dev kabaca game Design + game programming denilebilir.
Game Design içinde senaryo, ui ve level Design barındırır. Ama gidipte 3d Modelleme veya 2d çizim ile uğraşma. Bu alan senin alanın değil.

Geri
Yukarı