BluTV için Android TV şart mı?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Son düzenleme:
Smart TV içinde kendi uygulama indirme aracı olması lazım eğer orada varsa indirebilirsin.

Mi Stick vardı yazlıkta. Çok verimli çalışıyordu. Evde ise Google Chromecast vardı. Chromecast, bir Android TV özelliği taşımıyor, sadece yansıtıyordu ekrana. Birkaç hafta önce, eve de, Vatan Bilgisayar’dan, 1200 liraya Mi Stick aldım. Netflix, Exxen, Blu Tv, Mubi gibi uygulamaların hepsini yükledim ve sorunsuz çalışıyor. Bence, Android TV özellikli televizyon almak şart değil, aradaki fiyat farkına değmez.

Smart TV içinde kendi uygulama indirme aracı olması lazım eğer orada varsa indirebilirsin.

Tizen'in mağzasında blue TV yokmuş.

Hocam webOS işletim sistemi bile olsa uygulama marketi vardır muhakkak. Oradan BluTV indirebilirsin.

Web OS u bilmiyorum Tizen'de yokmuş.

Alacağınız TV'nin kendi uygulama mağazasında BluTV yok mu?

Aldığım TV de var ama Tizen'de yoktu.

Yaşarsan bile sonradan Mi Stick benzeri bir şey ile sorunu çözebilirsin.

Kullanndığım TV de istediğim uygulamalar yüklü gelecekmiş sadece Android olmamasının eksikliğini yaşar mıyım onu merak ettim.

TV'nin markası modeli nedir?

USB belleğe BluTV kurup televizyona ekleyebilirsiniz.

Bunu düşünmemiştim.

Yani arkadaşlar demek istediğim şu aktif olarak kullanacağım uygulamalarım aldığım Smart TV de var. Demek isediğim şu ki bunları Android bir TV de kullansam bir artısı olur muydu veya Android olsa şunu da yapardın gibi.

Tizen'in mağzasında blue TV yokmuş.

Web OS u bilmiyorum Tizen'de yokmuş.

Aldığım TV de var ama Tizen'de yoktu.

Kullanndığım TV de istediğim uygulamalar yüklü gelecekmiş sadece Android olmamasının eksikliğini yaşar mıyım onu merak ettim.

Bunu düşünmemiştim.

Yani arkadaşlar demek istediğim şu aktif olarak kullanacağım uygulamalarım aldığım Smart TV de var. Demek isediğim şu ki bunları Android bir TV de kullansam bir artısı olur muydu veya Android olsa şunu da yapardın gibi.

Android olsaydı hiç sorun yaşamadan Google Play'dan yükleyebilirdiniz. Google play'da olmayan uygulamalarıda telefonunuzdan aktarıp indirebilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı