BM800 Mikrofon alınır mı?

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 199

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, sarkici ve muzisyen olmayi istiyorum ama bilin bakalim ne eksik. Dogru bildiniz, para ve ekipman. Aslinda elimdeki ekipmanlarla (Telefon, Play Store'dan 40TL'ye alinmis FL Studio Mobile, Telefon Mikrofonu ve 200TL Kulaklik Mikrofonu) guzel bir sarki yapilabilir mi hala emin degilim, daha once kayit aldigim Cover'lar ve kendime ait sarkilarim var ama tabii ki de sorunlar var. Kulaklik mikrofonuna yakin durunca ses cok amatorce cikiyor, uzaklasinca sesimi algilamiyor. Bu yuzden bu konuyu acma geregi duydum.

Sorum su, BM800 mikrofon alınır mı? Daha once sohbet ettigim noname şarkıcıların hepsi bu mikrofona sovuyor, dip sesi cok fazla diyorlar. Benim de aklimda bu mikrofona karsi bir ön yargı olusmus. Az once internetten pahali bir mikrofon ile 800TL'lik bu mikrofonun orijinal ses karsilastirmasini dinledim ama o kadar da kotu degilmis. 800TL gibi bir fiyata alinir diye dusunuyorum, sizce alınır mı?

Not: yaninda ses karti alamayacagim cunku param yok. Ses karti olmadan kullanilabilir mi?

BM800 kısa bir süre deneyimlemiştim, ham şekilde kullanırsanız ses az geliyor ve dip ses fark ediliyor. Yanına Phantom Power alıp üstüne bir de iyi ses kartınız varsa ve yazılımdan gerekli ayarlamaları da yaparsanız profesyonel mikrofonlardan farkı kalmaz. Ses kartınız yoksa da mikrofonu PP ile besleyip yazılımdan güzel bir ayar çekerek güzel tonlara ulaşabilirsiniz.

Hocam piyasada 350TL'ye de var, 1000TL'ye de var. Hangisini alayim, aradki fiyat farkının sebebi nedir?
Her BM800 aynı değildir, kimi Çin'de kalitesiz parçalarla üretilir kimi bilinen bir firma tarafından iyi parçalar kullanılarak üretilir. BM800'de marka önemlidir.

BM800 kısa bir süre deneyimlemiştim, ham şekilde kullanırsanız ses az geliyor ve dip ses fark ediliyor. Yanına Phantom Power alıp üstüne bir de iyi ses kartınız varsa ve yazılımdan gerekli ayarlamaları da yaparsanız profesyonel mikrofonlardan farkı kalmaz. Ses kartınız yoksa da mikrofonu PP ile besleyip yazılımdan güzel bir ayar çekerek güzel tonlara ulaşabilirsiniz.
Telefonumda kullanacagim mikrofonu, sadece PP ile baglasam dip ses gibi sorunlar olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı