BMW 1 Serisi E87 (2007-2011) Nasıldır?

gokaytemizel

Centipat
BMW 1 serisinin 2007'den 2011'e kadar yaptığı E87 serisi nasıl bir araba? İkinci el alınır mı? Sürüşü ve Lüks elementleri nasıl? Arkadan itişli olduğu ve %50'ye %50 ağırlık dağılımı olduğu için sürüşünün zevkli olacağını düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi bekliyorum.

Sürüşü zevkli olmasına zevkli de BMW'lerin biraz da sürücü profilinden dolayı kötü yaşlanması gibi bir gerçek var. Sonradan epey masraf çıkarma ihtimaline karşı biraz risk alırsın ama aracın masrafları yeterli bütçen olacaksa düşünülebilir. Tabii arka aksı kaynaklı olmayan, taklası olmayan, motoru da az öldürülmüş bir şey bulman gerekiyor.

Lüks elementleri ise marka algısının altında. Sonuçta bu sınıftaki arabaları uygun maliyetle yapmak zorundalar, giriş seviyesi premium marka araçlarından çok bir beklenti olmaması lazım.

Sürüşü zevkli olmasına zevkli de BMW'lerin biraz da sürücü profilinden dolayı kötü yaşlanması gibi bir gerçek var. Sonradan epey masraf çıkarma ihtimaline karşı biraz risk alırsın ama aracın masrafları yeterli bütçen olacaksa düşünülebilir. Tabii arka aksı kaynaklı olmayan, taklası olmayan, motoru da az öldürülmüş bir şey bulman gerekiyor.

Lüks elementleri ise marka algısının altında. Sonuçta bu sınıftaki arabaları uygun maliyetle yapmak zorundalar, giriş seviyesi premium marka araçlarından çok bir beklenti olmaması lazım.
Hiç sürdüyseniz lüks elementleri nasıl yani rüzgar sesi konforu olarak.

Hiç sürdüyseniz lüks elementleri nasıl yani rüzgar sesi konforu olarak.
Kullanmamın üstünden çok uzun zaman geçti, 11 yıl önceki deneyimde o ayrıntıları hatırlayamam. Konfor kısmı ortalama, marka karakteristiği olarak biraz sert yapıda. Yalnız uzun boylu birileri arka koltuklarda pek mutlu olmayacak.

Yalnız sürüş kısmı o sınıftaki diğer araçların çoğundan daha iyi.

Bana kalırsa ülkemizdeki fiyatı hak etmiyor. %70 daha ucuz olmalı. Zaten çok yakan bir araba.
100km'de ortalama 9-10 litre yaktığını duydum o yıllara göre normal değil mi? Fiyat olarak size katılıyorum, 1.5 sene önce 50-60.000 civarındaydı.
100km'de ortalama 9-10 litre yaktığını duydum o yıllara göre normal değil mi? Fiyat olarak size katılıyorum, 1.5 sene önce 50-60.000 civarındaydı.
1.16i modeli için söyledim, dizel modellerde daha da az olabilir.

BMW'lerin biraz da sürücü profilinden dolayı kötü yaşlanması gibi bir gerçek var.
2-3 ilana bakayım dedim, 30 bin tramer yapmışlar, başlığa az kullanılmış, sınıfının en iyisi ve tertemiz yazmışlar :D Tam BMW'ci profili.

Alacaksan ağır hasar kayıtlı olmayan, ufak parça değişimleri olan bir ilan bul. Yalnız 116i'nin performansı bence tatmin etmeyecektir. 143 beygirlik 118i daha iyi bir tercih olabilir. Yakıt olarak şehir içi trafikte 10'ları görürsün. 116i ile çok farklı yakmaz.

Son olarak amacın arkadan itiş ve sürüş keyfiyse tercih et. Ön planda bunlar yoksa 150 bin parayla daha iyi tercihler yapılabilir.

Geri
Yukarı