BMW 3.16i M Sport alınır mı?

• Konuyu başlatan carn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 27B

carn

Kilopat
Makaleler
1
Aranızda bu arabayla alakalı bilgi sahibi, daha önce deneyim sahibi kullanan kişiler araç hakkında kronik sorunları ya da kullanıma dair detayları paylaşabilir mi? Ben de almayı düşünüyorum ama BMW biraz riski diye bir söylenti var. Neye göre kime göre anlamak için sizin de görüşlerinizi almak istedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
"BMW'yi ilk sahibi biner, BMW de ikinci sahibine." Şaka, şaka. :D 3.16 biraz saçma bir kombinasyon. Kendisi D segmenti bir araçtır. Emisyon ve vergi konusu insanı bu tür şeylere itse bile, bir şeyi yarım yamalak yaşamamak gerektiğini düşünüyorum. Bence biraz daha elinizi cebinize atmanız gerekiyor. Ne aldım, ne yaşadım dedirtebilir. :)

Bahse konu 316 F30 kasa ise motordan yana tereddüt etmeden alınır. Çünkü F30 320 lerin ied modelleride 1.6 motor turbo beslemeli ve 316 ile aynı motor. F30 üzerinden konuşursak kronik bir kaç sorunu var motorun. Su eksiltme ve tahrik hatası. Basit sorunlar ama can sıkabiliyor. Stage 1 yazılımla 225 beygire kadar çıkıyor araba ve yazılımsız keyifli olduğunu söyleyemem.
F30 alırken sunroof, bixenon ya da led far, deri döşeme, nbt gibi detaylar piyasayı belirliyor. Bu arabalarda saçma bir şekilde hız sabitleme ve katlanır ayna opsiyon. Bunlara da dikkat etmelisiniz.

Bahsettiğim araç f30 kasa evet açıkcası performans odaklı bir araç olarak bakmıyorum olaya o yüzden düşük motor tercih ettim, önem verdiğim şeyler konfor, güvenlik ve aracın iç yaşam alanı bu tür etmenler beni etkiliyor diyebilirim. Özellikle araç kokpit tasarımı çok hoşuma gidiyor BMW’nin. Bunun haricinde çok masraf çıkartır mı bana alacağım araç 2012-2014 arasında bişey düşünüyorum.

Bahsettiğim araç f30 kasa evet açıkcası performans odaklı bir araç olarak bakmıyorum olaya o yüzden düşük motor tercih ettim, önem verdiğim şeyler konfor, güvenlik ve aracın iç yaşam alanı bu tür etmenler beni etkiliyor diyebilirim. Özellikle araç kokpit tasarımı çok hoşuma gidiyor BMW’nin. Bunun haricinde çok masraf çıkartır mı bana alacağım araç 2012-2014 arasında bişey düşünüyorum.
Motor düşük değil aslında. Standart hali bile çoğu piyasa arabasından iyi. Kronik sorunları dışında bana herhangi bir masraf açmadı. 2012 316 sportline kullanıyorum bir yıldan fazladır. Yaşam alanı olarak gayet yeterli ve geniş. Mk3 ve mk2 leondan sonra yayla gibi geldi. Ama bagaj olarak daha iyi olabilirdi. Dizayn konusuna gelirsek nbt, m direksiyon ve deri koltuk olayı değiştiriyor.
12912860409677974.jpeg

3.16'nın temiz olanı artık piyasada zor bulunur. Ayrıca su eksiltme ve tahrik hataları öyle denildiği gibi basit değil. Farkedilmezse veya zamanında müdahale edilmezse motoru kucağınıza alıyorsunuz.

Geri
Yukarı