BMW 320i E90 2008 (pre-lcı) ne kadar eder?

530-535 temizleri cok para, az para olanları da bana sahsen guven vermiyor. Aklınız Mercedes'e kayarsa W211 kasa E320cdi bakın derim ben o paralara.

520I'de güzel, kıyak arac ama onlarda km dusurme olayları cok fazla ve haddinden fazla yakıyor.
Hocam 520D'lerde neden KM düşürme benzinliye göre az veya tercih edilmiyor (sahtekarlık).
520D'ler de M sport veya diğer paketlerde herhangi bir modifikasyon (arabanın yürüyeninde) değişikliği yok değil mi? Hani 520D alın dediniz ya, tam paket veya belirttiğiniz parametreler var mı? Yoksa direk 177HP motorlu 520D E60 (yılı önemsiz) alsam yeterli olur mu?

Hocam 520D'lerde neden km düşürme benzinliye göre az veya tercih edilmiyor (sahtekarlık).
520D'ler de M Sport veya diğer paketlerde herhangi bir modifikasyon (arabanın yürüyeninde) değişikliği yok değil mi? Hani 520d alın dediniz ya, tam paket veya belirttiğiniz parametreler var mı? Yoksa direk 177HP motorlu 520d E60 (yılı önemsiz) alsam yeterli olur mu?

177PS zaten 2008 ve sonrasında geliyor hocam, facelift modelde yani tabiri caizse. M Sport biraz sert olur, premium bulabiliyorsanız onu tercih edin.

177PS zaten 2008 ve sonrasında geliyor hocam, facelift modelde yani tabiri caizse. M Sport biraz sert olur, premium bulabiliyorsanız onu tercih edin.
Hocam şu nasıldır? (N47 motor, zinciri arkada ve problemli diye gördüm. Sandık motor veya zincirin konumundan dolayı motorun komple çıkarılması sorunları.) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-lokal-boyali-lci-joystick-1163886953/detay/ Kilometresi ne kadar olursa makbuldür? (Aracımı 800K ya sattığımı düşünelim)

Hocam şu nasıldır? (N47 motor, zinciri arkada ve problemli diye gördüm. Sandık motor veya zincirin konumundan dolayı motorun komple çıkarılması sorunları.) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-lokal-boyali-lci-joystick-1163886953/detay/ Kilometresi ne kadar olursa makbuldür? (Aracımı 800K ya sattığımı düşünelim)

Sahsen 315Km'de aracı ben almam, almayı dusunuyorsan bakımlarını kalem kalem iste adamdan. Şanzumanda sıkıntı olmaz, motor da Termostat'a dikkat et onun haricinde zincire dikkat et.

Sahsen 315Km'de aracı ben almam, almayı dusunuyorsan bakımlarını kalem kalem iste adamdan. Şanzumanda sıkıntı olmaz, motor da Termostat'a dikkat et onun haricinde zincire dikkat et.
Hocam doğru söylüyorsunuz KM çok ve araştırdığım kadarıyla sıkıntılı motorlar. Kılı kırk yaran biriyim. Bana 5 serisi öneriniz neler olur? Veya 3 serisi mi alayım? Arada kaldım (3 serisi çok dar geliyor, oturup kalkarken ve 5 serisi daha kaslı duruyor gibi).

Hocam doğru söylüyorsunuz km çok ve araştırdığım kadarıyla sıkıntılı motorlar. Kılı kırk yaran biriyim. Bana 5 serisi öneriniz neler olur? Veya 3 serisi mi alayım? Arada kaldım (3 serisi çok dar geliyor, oturup kalkarken ve 5 serisi daha kaslı duruyor gibi).

Genis araba istiyorsan bunlara bakma, 16-17 model SuperB al gec. Sen BMW'nin neresine baktırırsan baktır yine bir sorun cıkartır bu arabalar, ya temizini alacaksın ya hiç almayacaksın. 3 serisi genc isidir, aile aracı degildir. 5 serisi aile aracıdır. en tutulan motor da dedigim gibi 177ps olan facelift kasanın motorudur.

Tekrar selam,

Sizin aracınızın ederi 730 gibi düşünüyorum bu yüzden de 750'ye koyabilirsiniz.

Bahsettiğiniz konuyla alakalı da 535D değil (Türkiye'ye az sayıda geldi ve 530D ile aralarında birkaç özellik farkı var) ama 530D'in parçasını Türkiye'de her yerde bulursunuz Türkiye'de de tuttu mesla M57 güzel motor çünkü dayanıklı. Bu kadar yüksek km gitmesinin sebebi de döküm blok olması bozulunca motor yediği zaman rektefiyesi yenilenmesi daha kolay oluyor ancka @GFYT hocamın dediğine maalesef katılamayacağım 177HP'lik 520d Joystick'li E60 kasa aracın motor bloğu alüminyum bu sebepten maksimum gideceği km 300 binlere dayandığında dağlıyor ve rektefiyesi de olmuyor direk sandık motor ya da çıkma motor takmanız gerekiyor o yüzden diğer araçlara swap diye tabir ettiğimiz işlemde M57 yani döküm blok kullanırlar ki sağlam olsun koydukları Turbo'yu ve açtıkları basıncı kaldırsın diye. Ama dostum şunu rahatlıkla söyleyebiirim bu arabalarla uzun vakit geçirmiş biri olarak tüm birikimini bu araca bağlama çünkü adı üstünde bir BMW alıyorsun hele ki eski bir BMW alıyorsan sanayide bazı tanıdıklarının olması ve sanayide vakit geçirmekten sıkılmayacak birisi olmalısın. Mutlaka arabayı almadan çıkabilecek masrafları da göz önünde bulundurup o şekilde paranı araca bağla.

Tekrar selam,

Sizin aracınızın ederi 730 gibi düşünüyorum bu yüzden de 750'ye koyabilirsiniz.

Bahsettiğiniz konuyla alakalı da 535D değil (Türkiye'ye az sayıda geldi ve 530D ile aralarında birkaç özellik farkı var) ama 530D'in parçasını Türkiye'de her yerde bulursunuz Türkiye'de de tuttu mesla M57 güzel motor çünkü dayanıklı. Bu kadar yüksek km gitmesinin sebebi de döküm blok olması bozulunca motor yediği zaman rektefiyesi yenilenmesi daha kolay oluyor ancka @GFYT hocamın dediğine maalesef katılamayacağım 177HP'lik 520d Joystick'li E60 kasa aracın motor bloğu alüminyum bu sebepten maksimum gideceği km 300 binlere dayandığında dağlıyor ve rektefiyesi de olmuyor direk sandık motor ya da çıkma motor takmanız gerekiyor o yüzden diğer araçlara swap diye tabir ettiğimiz işlemde M57 yani döküm blok kullanırlar ki sağlam olsun koydukları Turbo'yu ve açtıkları basıncı kaldırsın diye. Ama dostum şunu rahatlıkla söyleyebiirim bu arabalarla uzun vakit geçirmiş biri olarak tüm birikimini bu araca bağlama çünkü adı üstünde bir BMW alıyorsun hele ki eski bir BMW alıyorsan sanayide bazı tanıdıklarının olması ve sanayide vakit geçirmekten sıkılmayacak birisi olmalısın. Mutlaka arabayı almadan çıkabilecek masrafları da göz önünde bulundurup o şekilde paranı araca bağla.

Hocam dediklerine aynen katılıyorum, 315Km'de aracı almamasını soyledim yukarıda yanlış anlamıssınız sanırım beni :) 530-535D temizleri hocamızın bütcesine uygun degil ayrıyeten dusuk paralara da alınan aracların KMS'i cok fazla, hala onermiyorum ben sahsen.

Hocam dediklerine aynen katılıyorum, 315Km'de aracı almamasını soyledim yukarıda yanlış anlamıssınız sanırım beni :) 530-535D temizleri hocamızın bütcesine uygun degil ayrıyeten dusuk paralara da alınan aracların KMS'i cok fazla, hala onermiyorum ben sahsen.

Kesinlikle doğru bir öneri hocam. Bizim tüm aile ben hariç sanayide bu yüzden hangi araba ne arıza verir ne kadar gider birçok konuda bilgim vardır :) zamanında 610 binde Jeep Grand cherokee almışlığımız bile vardır olayı ve sıkıntıları güzel göreilmek önemli. Ve şimdi okudum da suberb önermişsiniz güzel bir araçtır kolay kolay şanzıman iyiyse sıkıntı çıkarmaz piyasası da hızlıdır.

@Basar.png ve @GFYT hocalarım, sizi çok iyi anlıyorum fakat BMW harici diğer markalar gözümde nedense yok gibiler; E60, E90 veya E46 kasaları gözüme o kadar hoş geliyor ki (E60 M5, E46 M3 GTR, E92 M3 veya M6 F06), arabaları BMW ve diğerleri diye sınıflandırmadan duramıyorum. Rahatlık, konfor, yakıt tüketimi pekte önemli değil benim için, spor, duruş ve ses olsa yeter diyorum.

Dedikleriniz doğru motor, şanzıman ve birçok sorun dolu bu modeller, temizini bulmak bir o kadar zor fakat vazgeçemiyorum, geçmekte istemiyorum :D. Yine de nihai öneriniz M57 motorlu 530D mudur? Bahsettiğiniz M57 motorun hangi varyasyonu için geçerlidir(https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M57)?

Geri
Yukarı