BMW F30 masraflı mı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Şuan Megane 2 2007 dCi var. Ondan öncesinde Fluence 2016 vardı mükemmeldi ama satmak zorunda kaldık. Şu an babamın yurtdışı işi sayesinde durumumuz düzeldi. Şimdi size birkaç şey yazıp durumu özetleyim.

Babam tam aile arabası seven adamlardan. Abim de aynı. Onlara bakılırsa sıfır araba daha mantıklı. Masraf çıkarmayacak aydan aya depoyu doldurup işe sağa sola gitmeyi istiyorlar. Ben ise tam zıttıyım onların.

Ben de bundan sonraki araba olarak seneye F30 falan istiyorum. C serisi Mercedes'lerin inanın ön tasarımı dede arabası. Ayrıca BMW'den ayrı kalır yönü yok o da 10 yaşında araba elbet masrafı olacak.

Forumda F30 kullanan/kullanmış varsa yorumlarını beklerim. 316i, 320i, 320i ED nasıldır. Eski BMW sorunlarını hala taşıyor mu? Çünkü BMW servisten kazanan bir marka. İnsan gibi kullanılmış araba elbet temiz olur.

Mercedes tasarımcılarını kör insanlardan seçmeseydi şuan bu konuyu açmıyordum.

Motoru yorulmuşsa ufak tefek pahalı parçalar canınızı sıkabilir. Aynı zamanda bir BMW farı bile çok fazla para şu zamanda. Performans veya sportiflik düşünüyorsanız Civic RS gibi Japon seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bakımları düzgün yapılmış araba sorun çıkartmaz. Tabii bu arabalara binmek alınca bitmiyor. Her türlü köşede parasını tutman lazım. F30 yine öyle çok sorunlarıyla ön planda değil sorun çıkartan genellikle 5 serisinin ağır kasaları oluyor. Şu 1.6 motorlu benzinli olanlar çünkü kasaya yetmiyor. 316'yı da pek önermem.

Aile kullanımı için de ne kadar doğru olur bilmiyorum. Çünkü insanın elinde arkadan itişli böyel motorlu bir araba olunca aklı gidiyor sürekli 😁

Bmw'yi felan boşver de. Aurora'ya atlayıp gidelim Anna :)

Neyse şaka bir yana; F30 kontrolleri sağlam yaptırılıp alınabilir, güzel bakıp alınmalı bazı sıkıntıları olan bir araba. 316i önermem. 320 serisi alınabilir. Tabi başlangıç için F30 daha mantıklı geliyor bana ama tabi orası sizin tercihiniz. 320 hem performans hemde yakıt tüketimi olarak 316'dan daha üstün.

Bunun KM'si yüksek. Bir de motor gücü az bence gerçi yine çok fena değil ama çabuk sıkar gibime geliyor.
İnan en düşük bulduklarımdan :D

Bmw'yi felan boşver de. Aurora'ya atlayıp gidelim Anna :)
Bu indirimde aldımm :D

Neyse şaka bir yana; F30 kontrolleri sağlam yaptırılıp alınabilir, güzel bakıp alınmalı bazı sıkıntıları olan bir araba. 316i önermem. 320 serisi alınabilir. Tabi başlangıç için F30 daha mantıklı geliyor bana ama tabi orası sizin tercihiniz. 320 hem performans hemde yakıt tüketimi olarak 316'dan daha üstün.
316i, 320i ya da 320i ED ne bulursak. Zaten seneye olursa.

Bizimkiler sıcak bakmayacak %90 :D Şu an bahsetmedim bile tahmin ediyorum ama.

Boşverin arkadaşlar zamanınızı çalmayayım.

Son düzenleme:
Piyasada patlayan veya en çok ''çakma M3'' lere çevrilmiş çok F30 var. Ve illaki piyasadakilerin yarısından fazlası hor kullanılmış ve yorulmuş olabilir. Hiç 316i bakma çünkü verdiğin paraya değmez.

Eğer dolu bi araç olsun diyorsan 320i ve 320i ED modellerine bakabilirsin. Ha arada ne fark var bu iki modelin dersen 320i ED (Efficent Dynamics) yani verimli motor var. Bir de ED' lerde 40. yıl paketi var (2015-2016 arasıdır) ve uzun mesafede 320d'leri geçtiğini görebilirsin.

Yalnız ilanlarda her gördüğün M paketi orijinal sanma çünkü sonradan M pakete çevrilen çok F30 var. Yani F30'un temizini piyasada bulmak biraz zor. Oynanmamışını bulmak ise çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı