Bodrum - Marmaris- Fethiye Tatili

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
30
Yer
Hell
Tatilimi haftaya bu rota üzerinde gerçekleştirmek istiyorum. İlk olarak Bodrum'da 5 gece konaklayacağım. Daha sonra Marmaris ve Fethiye. Buralarda ve yol üzerinde nereleri gezmeliyim?
Not: Araba ile gezeceğim.

Marmaris'ten Fethiye'ye giderken Köyceğiz'e uğrayabilirsin. Köyceğiz gölünü görebilir, faydası olsun dersen Sultanbeyli Kaplıcaları'na uğrayabilirsin.

Köyceğiz'den Fethiye'ye devam ederken Dalaman - Sarıgerme'ye gidebilirsin.

Dalaman'dan sonrası Göcek, tekne, motoryat, marina kafaların varsa uğrayıp ne var ne yok görebilirsin.

Gezilip görülecek yerleri pek bilmem de, Marmaris'in oralarda Akyaka taraflarında çok keskin virajlar var sanırım "Sakar Rampası" diyorlar. Oraya aşırı dikkat et, geçen sene oradan giderken önümüzdeki otobüs yuvarlandı çok fazla insan öldü, senden uzak olsun.

Fethiye'de saklıkent'e mutlaka uğra çok çok güzeldir. Kanyona girmeden girişte oradan gelen buz gibi suların üstünde çay bahçelerinin olduğunu hatırlıyorum, orada bir güzel yiyeceğin gözleme, çay vs hatta hatırladığım kadarıyla balık gibi servisleri de vardı, çok keyifli oluyor. İyi tatiller. :)

Belirtmeyi unutmuşum gittiğim yerlerde 1-2 gece konaklayacağım. Vadiler, güzel sahiller vb. varsa alabilirim tavsiye :)

Net hatırladığım iki plaj var, birisi zaten dünyaca ünlü olan ölü deniz diğeri de marmariste kleopatra plajı. Özellikle kleopatrayı çok beğenmiştim yakınlardan geçersen mutlaka uğra.

Marmaris'ten Fethiye'ye giderken Köyceğiz'e uğrayabilirsin. Köyceğiz gölünü görebilir, faydası olsun dersen Sultanbeyli Kaplıcaları'na uğrayabilirsin.

Köyceğiz'den Fethiye'ye devam ederken Dalaman - Sarıgerme'ye gidebilirsin.

Dalaman'dan sonrası Göcek, tekne, motoryat, marina kafaların varsa uğrayıp ne var ne yok görebilirsin.
Dalyan'ı söylemeyi unutmuşsun. :)

Dalyan'ı söylemeyi unutmuşsun. :)
Dalyan'da hiçbir şey yok. Anca deniz dolmuşuyla Köyceğiz Gölü'nün denize açılan kısmına gidiliyor. Oranın doğusuda İztuzu Plajı. Orası caretta caretta alanı olduğu için denizden çıktıktan sonra duş alacağınız yer bile yok. Yani 2 sene önce gittiğimde öyleydi. Hala öyledir, koruma altında bir bölge çünkü.

Benim o bölgedeki favori yerim sessizliği ve sakinliği için Köyceğiz. Tekne kafam geldiğinde Göcek'e geçiyorum.

Dalyan'da hiçbir şey yok. Anca deniz dolmuşuyla Köyceğiz Gölü'nün denize açılan kısmına gidiliyor. Oranın doğusuda İztuzu Plajı. Orası caretta caretta alanı olduğu için denizden çıktıktan sonra duş alacağınız yer bile yok. Yani 2 sene önce gittiğimde öyleydi. Hala öyledir, koruma altında bir bölge çünkü.

Benim o bölgedeki favori yerim sessizliği ve sakinliği için Köyceğiz. Tekne kafam geldiğinde Göcek'e geçiyorum.
Teşekkür ederim. :) Köyceğizliyim. Dalyan'da kral mezarları falan var koyları falan güzel yani. Seviyorum. Marmaris'te bir de ince kum diye bir yer var. Mükemmel bir yer tavsiye ederim.

Geri
Yukarı