Bodrum'a tatile gitmeyi düşünenler için birkaç tavsiye veriyorum

Percival

Kilopat
Makaleler
3
  • Sahilleri çakıl ve berbat, kafeleri pahalı ve sizi ütmek için hazırda bekliyor.
  • Çok rampa var bir yere gideyim gezeyim derken canınız çıkabilir.
  • Denizi çok tuzlu ve soğuk oluyor bu yüzden denize 5 dakikadan fazla giremeyeceksiniz. Tekne turları rezil kişiler tarafından yapılıyor. Niye derseniz adam sana makarna ve kolayı dayıyor ona da ücret alıyor ve denizin ortasına demirliyor, burada yüz diyor buz gibi derin yerde.
  • Yolları dar, kaldırımsız olması araba ve motosikletlilerin son gaz sürmesi sizin bir hatanızda çok büyük zayiata yol açabilir.
  • Ben 5 yıldızlı otelde kaldım şunu söyleyebilirim genç ve bekarsanız hele hele Türk'seniz 4. plandasınız demektir.
  • Sokaklar ve her yer cahil ve fakir İngiliz, Alman, Polonyalı ve Rus turistlerle dolu. Sizi 2 günde tiksindirir.
  • Gece kulüplerine gelecek olursak Gümbet mahallesinde bulunuyorlar ve asla gitmeyin içerisi koyun ütmeye hazır kıta bekleyen patronlar ve keko çalışanlarla dolu. Kızlar var orada oranın yerlisi ve sizin gözünüzün içine bakarlar. Sen de bakıp gel dersen 5.000 TL kitlendi geçmiş olsun.
  • Sokaklarda tırreklerin turistlere apaçi dansı yaparak eğlendirmeye çalıştığını görürsünüz.
  • Havası kötüdür bir bakmışsın güneş güzel hava ama akşam veya ertesi gün fırtına kopabilir.
  • Her yer tırrek kaynıyor bildiğin çakma adidas eşofman ve şapkalı malum tipler. Ben bu memlekette nasıl yaşıyoruz diye gittiğim her şehirden dönünce toprağımı öpüyorum doğu cennet ama içine göçle tırrek doldurdular o bozdu işte.
Gece gece aklıma geldi yazayım dedim çünkü erken rezervasyon dönemi olduğu için site içi veya dışı bu tavsiyeleri arayan vardır. Bodrum'a para harcayacağınıza gidin Rize'nin yaylalarını gezin yemin ederim huzur ve enerji dolup 4/1 fiyatına mis gibi tatil yapın. Sokakta ana avrat küfür edip gezen şarapçıların olduğu bir yere ailenizle gitme hatasını asla yapmayın. Türkiye'nin kıyı kesimi alkol almayı adamlık veya elitlik zannediyor gerçekten üst seviye cahil bir ülkeyiz al birini vur ötekine. Otele gelince kapıda duran güvenliklere boşluğuma geldi selamun aleykum dedim adamlar şok oldu sanki Miami'deyiz orada çalışıyorlar ve bir Türk denk gelmiş onlara selam vermiş gibi şaşırdılar. Her gün sarhoşla küfürle kusmukla uğraşmaktan adamlar kafayı yemiş.

Her şey dahil otel devri kapanmalı ve kalitesiz turist sayısı azaltılmalıdır, adam 200 pound, euro vb. güçlü para birimi ile geliyor burada böyle rezillikler yapıyor. Umarım faydalı olmuştur, tatil Akdeniz'de değil Ege'de yapılır ve derdiniz stres atmaksa Karadeniz'in gollerine yaylarına salın kendinizi cennete geldim dersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de tavsiye veriyim. Herhangi bir yerinin uygun şirin bir otelinde kalın. Her sahilin en büyük plajı devlete ait yani halk plajı. Ve halk plajında şezlong şemsiye ücretsiz, erken giderseniz rahatlıkla yer bulabilirsiniz. Geç giderim diyorsanız benim gibi portatif şemsiye şezlong taşıyın. Halk plajlarının hepsinde BELTUR var yiyecek içecek ihtiyacınızı ucuza buradan karşılayabilirsiniz.
Her gün bir yerini gezebilirsiniz benim favorim Türkbükü oldu. Mesela beğendiğiniz bir koyda gündüz yüzün, akşam gümüşlükte balığınızı yiyin oradan Türkbükünde dondurma yeyip gezin. Gürültü sevmiyorsanız Gümbet'e uğramayın bile. Bodrum merkez kalabalıktır ama en az 1 defa gezin. Tatil planınıza arabayla gidecekseniz otopark masrafını ekleyin. Her yeri ayrı bir merkez ilk gittiğinizde hepsini görüp bir dahakine belirli bir yer seçip kalabilirsiniz. Gümbet hariç kötü bir yeri yok o da benim için kötü başkası sevebilir. Büyük oteller genelde bodrumun girişinde yani bodrumun merkezine uzak yerlerde bulunuyor ben o yüzden tercih etmiyorum ve gezilecek bir yer olduğu için büyük otele tıkılmak gereksiz olur.
Bu arada alkol sevenler illa barlara gitmek zorunda değilsiniz halk plajlarının şezlongları gece de duruyor yerinde, tekelden alkolünüzü alıp şezlongda denize karşı güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Iki kere gittim Bodrum'a tatile bence dediginiz kadar kötü degil. Hakli oldugunuz 2 yer var ama;

• Evet cogu yerleri pahali
  • Ve aile ile tatil yapmaya uygun degil cogu yer
  • Ayrica her sey dahil otel konseptinin kalkmasi konusunda da hemfikiriz :)
Zaten su her sey dahil konseptinden pek otel reserve etmemeye calisiyorum, cünkü tasarruf icin bircok seyden kisiyorlar falan. Yerli icki, cogu etsiz yemekler falan. Ismini duymadigim rakilar, birayi bile suyla karistiriyorlar :)

Baska denizin suyu bence o kadar soguk degil mesela, tekne turlari cok hosuma gitti kücük adalara demir atiyorlar orada tertemiz suda yüzebiliyorsun falan. Ha bir de konu disi olacak ama su tirrek yakistirmasi pek hos olmamis :)

chrome_2019-04-10_07-43-51.png

Aynen dostum sana katılıyorum bir kaç hafta önce gittim,gitmeden önce en çok gitmek istediğim yerdi.Şimdi nefret ediyorum ama.Allah zorda bırakmazsa birdahada gitmeyeceğim açıkcası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı