Bodrum'a tatile gitmeyi düşünenler için birkaç tavsiye veriyorum

Arkadaşlarla camping yapmak varken bodruma para saçmak niye diye düşünüyorum.

Çünkü bazı insanlar kamp yapmaktan nefret ediyor olabilirler. Mesela ben :)

Her yerde güzel zaman geçirebilir, güzel tatil yapabilirsiniz. Ancak öncesinde araştırmanız gerekir. Bütün dünyada geçerli bir şey var ki, çok popüler yerlere gitmek mantıklı değildir. Kazıklanırsınız, çok kaliteli bir hizmet de alamazsınız. İlla görmek istiyorum derseniz de fazla paraya az hizmet almayı kabul edip gidiyorsunuz demektir. Onun yerine biraz araştırarak sadece yerlilerinin bildiği yerleri denemeye çalışmanız daha mantıklı olur.

Bir İstanbullu olarak İstanbul'a gelenlere ilk söylediğim şey Sultanahmet civarında yemek yemeyin demek oluyor mesela 😄

Sahilleri çakıl ve berbat, kafeleri pahalı ve sizi ütmek için hazırda bekliyor, çok rampa var bir yere gideyim gezeyim derken canınız çıkabilir, denizi çok tuzlu ve soğuk oluyor bu yüzden denize 5 dakikadan fazla giremeyeceksiniz, tekne turları rezil kişiler tarafından yapılıyor niye derseniz adam sana makarna ve kolayı dayıyor ona da ücret alıyor ve denizin ortasına demirliyor burada yüz diyor buz gibi derin yerde. Yolları dar, kaldırımsız olması araba ve motosikletlilerin son gaz sürmesi sizin bir hatanız da çok büyük zayiata yol açabilir. Ben 5 yıldızlı otelde kaldım şunu söyleyebilirim genç ve bekarsanız hele hele Türk'seniz 4. plandasınız demektir. Sokaklar ve her yer cahil ve fakir İngiliz, Alman, Polonyalı ve Rus turistlerle dolu sizi 2 günde tiksindirir. Gece kulüplerine gelecek olursak Gümbet mahallesinde bulunuyorlar ve asla gitmeyin içerisi koyun ütmeye hazır kıta bekleyen patronlar ve keko çalışanlarla dolu. Kızlar var orada oranın yerlisi ve sizin gözünüzün içine bakarlar sen de bakıp gel dersen 5.000 TL kitlendi geçmiş olsun. Sokaklarda tırreklerin turistlere apaçi dansı yaparak eğlendirmeye çalıştığını görürsünüz. Havası kötüdür bir bakmışsın güneş güzel hava ama akşam veya ertesi gün fırtına kopabilir. Her yer tırrek kaynıyor bildiğin çakma adidas eşofman ve şapkalı malum tipler. Ben bu memlekette nasıl yaşıyoruz diye gittiğim her şehirden dönünce toprağımı öpüyorum doğu cennet ama içine göçle tırrek doldurdular o bozdu işte. Gece gece aklıma geldi yazayım dedim çünkü erken rezervasyon dönemi olduğu için ite içi veya dışı bu tavsiyeleri arayan vardır. Bodrum'a para harcayacağınıza gidin Rize'nin yaylalarını gezin yemin ederim huzur ve enerji dolup 4/1 fiyatına mis gibi tatil yapın. Sokakta ana avrat küfür edip gezen şarapçıların olduğu bir yere ailenizle gitme hatasını asla yapmayın. Türkiye'nin kıyı kesimi alkol almayı adamlık veya elitlik zannediyor gerçekten üst seviye cahil bir ülkeyiz al birini vur ötekine. Otele gelince kapıda duran güvenliklere boşluğuma geldi selamun aleykum dedim adamlar şok oldu sanki Miami'deyiz orada çalışıyorlar ve bir Türk denk gelmiş onlara selam vermiş gibi şaşırdılar. Her gün sarhoşla küfürle kusmukla uğraşmaktan adamlar kafayı yemiş. Her şey dahil otel devri kapanmalı ve kalitesiz turist sayısı azaltılmalıdır, adam 200 pound, euro vb. güçlü para birimi ile geliyor burada böyle rezillikler yapıyor. Umarım faydalı olmuştur, tatil Akdeniz'de değil Ege'de yapılır ve derdiniz stres atmaksa Karadeniz'in gollerine yaylarına salın kendinizi cennete geldim dersiniz.
Peki Bursa ve Çanakkale gezisini önerir misiniz?

Bende bir İzmirli olarak şunu demek istiyorum; Çeşmenin'de, Bodrumdan bir farkı yok! Arkadaşlar ben küçükken yani 2000'lerin başında falan Çeşme cennetti. Ama sağ olsunlar, şimdi içine ettiler! Bir şey yemeye gidiyorsunuz bir fiyat çekiyorlar sanırsın ülkede asgari ücret 5000 TL falan. Daha yazacağım çok şey var ama özet geçiyorum.

Karaburun, Urla, Gökçeada, Cunda, Datça ve daha adını saymadığım birçok cennetvari tatil yöremiz varken " bodrum/çeşme " gibi yerlere tatil için gitmek biraz şey gibi... şey işte.

Son düzenleme:
Ben de hiç gitmedim fakat gitmek te mantıklı gelmiyordu zaten, teşekkürler iyice soğuttunuz. 🤪 En ufak bir alkole minimum 20 lira vereceğime karadeniz tatili daha mantıklı geliyor. Ya da Anadolu turları, termal kaynaklar tarihi bölgeler vesaire. Örneğin günübirlik tur olarak Bursa Cumalıkızık köyü' ne gidilebilir, ya da Yedigöller de gayet iyi bir seçenek.

Ben her sey dahil kafasini seviyorum acikcasi. Kaliteli otellerde hem cesit bol oluyor hem de kafam rahat aliyor, telefon ve anahtari alip disari cikiyorum. Araba surmek zorunda degilim, yer kapmak zorunda degilim ( kotu otellerde kapmak zorunda kaliyorsunuz ).

Sehre in, X te yemek ye, Y plajina git, Aksam Z de bir seyler ic, araba park yeri ile ugras, surekli ayyasi, bilmemnesine karsi tetikte ol vs beni geriyor.

Benim 4 cesit tatil anlayisim var:
1) Alisveris tatili. Gidip, Turkiye'de bulamadigim ivir zivir elektronik, kiyafet vs yi ucuza alirim. Sehri tanirim, donerim.
2) Doga tatili. Turkiye ya da baska bir yerde, cok guzel doga manzaralarinin oldugu bir yerleri ziyaret etmek. Karadeniz ornegin. Ya da Bali.
3) Her sey dahil. 1 hafta amele gibi ye - ic - yat.
4) Kulturel gezi. Muze gez, antik bir seylere bak. Tarih ogren. 1. madde ile birlestirilebilir bu. Paris'e gidersin. Louvre gezersin, alisveris yaparsin. Ama turlarla degil. Eline kitap alip, tarihini okuyarak boyle sindire sindire.

Bodrum bu dediklerimin hic birine tam uymuyor. Marmaris'ten de ben memnun kalmadim mesela.

Bence Turkiye tatil sektorunun en cok kanayan yarasi her sey dahil konsepti degil de, turistlere askintilik yapan apaçi tayfa ile turist kazıklamaya çalışan keko esnaf.

@FurkanHLL Hakkında bölümünde 24 yaşında olduğun yazıyor ve büyük ihtimalle sosyaldeki çocuklar gibi yanlış bilgi veriyorsun. Konuya gelecek olursam eğer düşündüğüm gibi ortaokul veya lise öğrencisiyseniz sizin okulca gidip görmeniz yanlış olur çünkü bütçe olarak öğrencilik bir yer değil, otellerin havuzları küçük oluyor, büyük havuz istersen kesenin ağzının epey açmanız gerekiyor. Bodrum kalesini ve müzesini gezdim görmeye değer bir şey yok. Ben gidip bir yere tıkılan adam değilim, gittiğim yerine her karışını gezen biriyim yani her yeri gezdim bodrum şehir merkezi 2 metre yer, mahallelerinin büyük bir kısmı yerli halkın evi. Gidecekseniz Fethiye gibi uzakta daha çok yeşil alan ve sakin olan bir yere gidin. Akdeniz okul gezisi yapılacak yer değil, biz okul gezisi ile yaylaya ve müzelere gidiyorduk o nasıl okul ben anlamadım. Bir öğretmenin ayyaş dolu bir beldeye öğrencilerini tatile götürmesi vahim bir durum.

@Neşeli Enginar Benim ne dediğimi anlamak isteyenler anladı zaten farklı anlamlar çıkarmaya gerek yok. :)

@Rosseckx
Aynı kafadayız ve her geziyi tecrübe ettim sayılır gerçekten kamp arkadaşların varsa şanslısın ben söylesem lan bi ... derler. :) Arkadaşlarda aslında haklı burada çadır kursan gece gözünü kapatsan sabah başka tarafta uyanırsın. Kampın yeri başka, tatilin yeri başka şimdi zevkler ve renkler farklı, ikisi de çok farklı olaylar karşılaştırmak yanlış olur.

@Sedat Poyraz Kuş adasını bilmem ama didim bomboş bir yer.

@zahidbolat Bursa hakkında bilgim yok ama Çanakkale gezilmeye değer bir yer, gidip Ata şehitliğine gidilip ruhlarına fatiha okunur çokta güzel olur. Çanakkale Türk'ün kutsal toprağıdır, Sarıkamış ve Çanakkale hattı Türklerin sıcağa ve dondurucu soğuğa kafa attığı yerdir gidip görülmesi ve ayak basılması gereken yerdir. Yani konuyu değiştirmiyorum oralar hem turizm hemde kutsal olması açısından en çok gidilmesi ve gezilmesi gereken yerler ondan bahsediyorum. :)

@Silinen üye
Haklısın her yer rezil bir durumda, Karadeniz'ide Araplar istila etmiş durumda yani gidecek adam gibi yer sadece yaylalar, göller, dereler kaldı oda yerlisi olmazsan bilmeden gitsen zor ve sakat işler.

@bitwise
Türkiye'ye gelen turistlerin o keko esnaf ve apaçilerden farkı yok. Bir kişi neden Türkiye'ye tatile gelir? her şey dahil otel ve ucuzluk için yani gelen turist kaliteli ve döviz bırakacak turist değil. Şuan turizm için cennet gibi koylar ve bölgeler var ama her şeyi, her şey dahil otel konsepti üzerine oluşturmuşlar ve gelen turist boş ve kalitesiz turist oluyor. Para harcamadıkları için bölgedeki esnaf bulduğuna geçirmeye çalışıyor, para harcamadıkları için hissedilir bir döviz girişi olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahilleri çakıl ve berbat, kafeleri pahalı ve sizi ütmek için hazırda bekliyor, çok rampa var bir yere gideyim gezeyim derken canınız çıkabilir, denizi çok tuzlu ve soğuk oluyor bu yüzden denize 5 dakikadan fazla giremeyeceksiniz, tekne turları rezil kişiler tarafından yapılıyor niye derseniz adam sana makarna ve kolayı dayıyor ona da ücret alıyor ve denizin ortasına demirliyor burada yüz diyor buz gibi derin yerde. Yolları dar, kaldırımsız olması araba ve motosikletlilerin son gaz sürmesi sizin bir hatanız da çok büyük zayiata yol açabilir. Ben 5 yıldızlı otelde kaldım şunu söyleyebilirim genç ve bekarsanız hele hele Türk'seniz 4. plandasınız demektir. Sokaklar ve her yer cahil ve fakir İngiliz, Alman, Polonyalı ve Rus turistlerle dolu sizi 2 günde tiksindirir. Gece kulüplerine gelecek olursak Gümbet mahallesinde bulunuyorlar ve asla gitmeyin içerisi koyun ütmeye hazır kıta bekleyen patronlar ve keko çalışanlarla dolu. Kızlar var orada oranın yerlisi ve sizin gözünüzün içine bakarlar sen de bakıp gel dersen 5.000 TL kitlendi geçmiş olsun. Sokaklarda tırreklerin turistlere apaçi dansı yaparak eğlendirmeye çalıştığını görürsünüz. Havası kötüdür bir bakmışsın güneş güzel hava ama akşam veya ertesi gün fırtına kopabilir. Her yer tırrek kaynıyor bildiğin çakma adidas eşofman ve şapkalı malum tipler. Ben bu memlekette nasıl yaşıyoruz diye gittiğim her şehirden dönünce toprağımı öpüyorum doğu cennet ama içine göçle tırrek doldurdular o bozdu işte. Gece gece aklıma geldi yazayım dedim çünkü erken rezervasyon dönemi olduğu için ite içi veya dışı bu tavsiyeleri arayan vardır. Bodrum'a para harcayacağınıza gidin Rize'nin yaylalarını gezin yemin ederim huzur ve enerji dolup 4/1 fiyatına mis gibi tatil yapın. Sokakta ana avrat küfür edip gezen şarapçıların olduğu bir yere ailenizle gitme hatasını asla yapmayın. Türkiye'nin kıyı kesimi alkol almayı adamlık veya elitlik zannediyor gerçekten üst seviye cahil bir ülkeyiz al birini vur ötekine. Otele gelince kapıda duran güvenliklere boşluğuma geldi selamun aleykum dedim adamlar şok oldu sanki Miami'deyiz orada çalışıyorlar ve bir Türk denk gelmiş onlara selam vermiş gibi şaşırdılar. Her gün sarhoşla küfürle kusmukla uğraşmaktan adamlar kafayı yemiş. Her şey dahil otel devri kapanmalı ve kalitesiz turist sayısı azaltılmalıdır, adam 200 pound, euro vb. güçlü para birimi ile geliyor burada böyle rezillikler yapıyor. Umarım faydalı olmuştur, tatil Akdeniz'de değil Ege'de yapılır ve derdiniz stres atmaksa Karadeniz'in gollerine yaylarına salın kendinizi cennete geldim dersiniz.
Tam 17 yıldır yazları Bodrum'da kalıyorum anneannemin evinde. Yazınızın bazı kısımlarına katılsamda, katılmadığım kısımların da olduğunu söylemek durumundayım. Öncelikle evet, Yalıkavak ve Gümüşlük gibi yerlere giderseniz oralar çok pahalı yerler, çünkü bütün sosyete insanları oralara gidiyor ve Bodrum'daki bütün beach club'lar orada bulunuyor. Onun dışında haklı olduğunuz bir nokta ise evet, otelleri gereksiz pahalı. Ancak bazı konularda ise yanıldığınızı belirtmek durumundayım. Mesela benim gördüğüm oradaki insanlar çok sevecen ve saygılılar(Turgutreis, Yalıkavak ve Akyarlar kısımlarında), hiç sizin dediğiniz gibi değiller. Ve Bodrum'daki havaya gerçekten de yazık etmişsiniz. Mis gibi bir havası var, sabahları her ne kadar diğer yerler gibi sıcak olsada akşamleyin muhteşem bir serinliği var, insanın içini ferahlatıyor. Bunların dışında benim kanımca tekne turları hakkında yanılıyorsunuz. Ne yani, denizin ortasında adam sana 5 yıldızlı bir pizza veya ultra sosyetik bir ıstakoz mu pişiricek, tabi ki makarna gibi ucuz yemeklerden vericek. Ve zaten tekne turlarının asıl amacı yemek değil insanlara koyları gezdirmek olmalı, o işide başarıyorlar bence. En son olarak ta bence Bodrum'un denizlerine soğukluğundan dolayı laf etmeniz kendi kanımca çok saçma, çünkü o sıcakta insanın içini en güzel deniz ferahlatıyor, ve bence Bodrum'un en güzel tarafı bence denizleridir.

Sonuç olarak bence Bodrum, sırf denizinin güzelliğinden dolayı herkesin gelmesi ve görmesi gereken bir yerdir.

Tam 17 yıldır yazları Bodrum'da kalıyorum anneannemin evinde. Yazınızın bazı kısımlarına katılsamda, katılmadığım kısımların da olduğunu söylemek durumundayım. Öncelikle evet, Yalıkavak ve Gümüşlük gibi yerlere giderseniz oralar çok pahalı yerler, çünkü bütün sosyete insanları oralara gidiyor ve Bodrum'daki bütün beach club'lar orada bulunuyor. Onun dışında haklı olduğunuz bir nokta ise evet, otelleri gereksiz pahalı. Ancak bazı konularda ise yanıldığınızı belirtmek durumundayım. Mesela benim gördüğüm oradaki insanlar çok sevecen ve saygılılar(Turgutreis, Yalıkavak ve Akyarlar kısımlarında), hiç sizin dediğiniz gibi değiller. Ve Bodrum'daki havaya gerçekten de yazık etmişsiniz. Mis gibi bir havası var, sabahları her ne kadar diğer yerler gibi sıcak olsada akşamleyin muhteşem bir serinliği var, insanın içini ferahlatıyor. Bunların dışında benim kanımca tekne turları hakkında yanılıyorsunuz. Ne yani, denizin ortasında adam sana 5 yıldızlı bir pizza veya ultra sosyetik bir ıstakoz mu pişiricek, tabi ki makarna gibi ucuz yemeklerden vericek. Ve zaten tekne turlarının asıl amacı yemek değil insanlara koyları gezdirmek olmalı, o işide başarıyorlar bence. En son olarak ta bence Bodrum'un denizlerine soğukluğundan dolayı laf etmeniz kendi kanımca çok saçma, çünkü o sıcakta insanın içini en güzel deniz ferahlatıyor, ve bence Bodrum'un en güzel tarafı bence denizleridir.

Sonuç olarak bence Bodrum, sırf denizinin güzelliğinden dolayı herkesin gelmesi ve görmesi gereken bir yerdir.
Duygusal yaklaştığın için fazladan yazıp cevap verme gereği duymuyorum ben gördüğümü söyledim ve ıstakoz mu pişirecek gibi sığ ve kalitesiz cümlenden sonra sana asla cevap vermem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı