Boeing 747

Aşağılamak mı? Concorde benim de en sevdiğim uçaklardan biridir. Miadını doldurmak nedir bunu öğrenin derim.

Günümüz modern uçaklarının bakım masrafları, yakıt masrafları, gider masrafları daha düşük. Bu sebeple Concorde gibi uçaklar günümüz uçakları karşısında rakip olamıyor.

Gelecek hipersonik de diyerek bilgisizliğini kanıtladın zaten :D Bu ne kardeşim, savaş uçağı mı bu :D
Jira bey sizi severim orada biraz espiri anlaminda aşağılamak sözcüğünü kullandım amacım sizi kırmak falan değildi sadece belirtmek istediğim bu uçakların inanılmaz oluşu sizin bu agresif tavırlanırız üzücü ayrıca gelecek hipersonik yolcu taşımacılığında siz bir yere 2 saatte mi gitmek istersiniz 7 saatte mi buraya linkler bırakacağım umarım incelersiniz
Süpersonik ve hipersonik arasındaki fark süpersonık 5 mach ve aşağısı hipersonik 5 mach ve üzerisi anlamında 40 - 50 yıl sonra 747 leri havada görmek iştemem ben açıkcası uzun vadede hipersonik yolcu taşımacığı kesin ve nettir ayrıca Spacex in projesi linkini buraya bırakıyorum hipersonik 30 dakikada sidney londra
cevabınız üzücü oldu

ANTONOV AN-225 Sadece 1 adet üretilmiş dünyanın en büyük kargo uçağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Karşılaştırmak için görsel:

416200

ANTONOV AN-225 Sadece 1 adet üretilmiş dünyanın en büyük kargo uçağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Karşılaştırmak için görsel:

Eki Görüntüle 416200
Asıl amaç Sovyet yapımı uzay mekiği Buran'ı uzaya taşımak idi arka kuyruğunun 747 lerden farklı olarak iki adet ve arası açık olması sebebi de bu 6 adet motor 32 adet tekerlerk inanılmaz bir eser...
ama en büyük problem ukranya tescilinde olması yani rusyanın askeri operasyonlarında bu kullanılamıyor ve gelişmemiş ukraynanın elinde boşa gidiyor. Ayrıca sovyetlerin her koşulda her alana uçak indirme sevdası sayesinde toprak piste buz piste hepsine inebiliyor dünyaya bir daha böyle uçak zor gelir ama küçük kardeşi an 224 bence daha başarılı oldu bu uçaktan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı