Bölgemde altyapı var ama gözükmüyor

EYÜP ÖZDEMİR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, VDSL 50 Mbps paket kullanıyorum. Türk Telekom'dan 5-6 ay önce mahallede ADSL port doldu ve VDSL geldi. Hemen bende ADSL'den VDSL geçtim ilk geçtiğimizde 50 45 alıyordum, sonra komşular filan bağlantı bu hız 25 kadar düştü. SNR Margin 27'den 17 geldi bugünde biri bağlantı ve altyapı sorgulama sitelerinde altyapı gözükmüyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-06-09-15-07-33-771_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-09-15-07-33-771_com.android.chrome.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2023-06-09-15-07-03-222_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-09-15-07-03-222_com.android.chrome.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, VDSL 50 Mbps paket kullanıyorum. Türk Telekom'dan 5-6 ay önce mahallede ADSL port doldu ve VDSL geldi. Hemen bende ADSL'den VDSL geçtim ilk geçtiğimizde 50 45 alıyordum, sonra komşular filan bağlantı bu hız 25 kadar düştü. SNR margin 27'den 17 geldi bugünde biri bağlantı ve altyapı sorgulama sitelerinde altyapı gözükmüyor?

VDSL altyapın var saha dolabındaki portan aboneliğin var. Fakat yeni bir abone başlatacak kişi internet sahibi olamaz cunku port yok.

VDSL altyapın var saha dolabındaki portan aboneliğin var. Fakat yeni bir abone başlatacak kişi internet sahibi olamaz cunku port yok.
Hocam esasında port var ancak Türk Telekom bunu nedense pasif hale getiriyor. Müdürlükten planlama birimine gidin ve altyapımız olduğu halde altyapı görünmüyor diyin ve portunuzu pasif durumdan aktif duruma getirmesini isteyin. Böylece tekrar adresinizde altyapı görünür hale gelecektir. Sorunum vardı bu şekilde ve basit bir işlemle halloldu.

Hocam esasında port var ancak Türk Telekom bunu nedense pasif hale getiriyor. Müdürlükten planlama birimine gidin ve altyapımız olduğu halde altyapı görünmüyor diyin ve portunuzu pasif durumdan aktif duruma getirmesini isteyin. Böylece tekrar adresinizde altyapı görünür hale gelecektir. Sorunum vardı bu şekilde ve basit bir işlemle halloldu.
Hocam yani beni ilgilendiren bir durum yok zaten problemsiz kullanıyorum lakin artık o kadar kullanıcı baglatmiski aşırı ping ve hız problemleri yaşıyorum bende türk Telekom iki kuruş yatırım yapıp bu sorundan kurtulacam diye sevindim port yok ya kapasite artırır

Hocam yani beni ilgilendiren bir durum yok zaten problemsiz kullanıyorum lakin artık o kadar kullanıcı baglatmiski aşırı ping ve hız problemleri yaşıyorum bende türk Telekom iki kuruş yatırım yapıp bu sorundan kurtulacam diye sevindim port yok ya kapasite artırır
Hocam hat değerlerinize göre sorun yaşamamalısınız. Bölgenizde Türk Telekom iyi olmayabilir. Belki sağlayıcı değiştirmek sorununuzu çözebilir ama anlattığınız işte bizde bağlantı var ama altyapı görünmüyor olayı tamamen dediğim gibi portların pasif duruma geçmesiyle alakalı.

Merhaba, VDSL 50 Mbps paket kullanıyorum. Türk Telekom'dan 5-6 ay önce mahallede ADSL port doldu ve VDSL geldi. Hemen bende ADSL'den VDSL geçtim ilk geçtiğimizde 50 45 alıyordum, sonra komşular filan bağlantı bu hız 25 kadar düştü. SNR Margin 27'den 17 geldi bugünde biri bağlantı ve altyapı sorgulama sitelerinde altyapı gözükmüyor?
Hocam hattınız stabil gözüküyor. Komşular sizin internete bağlanıp indirme falan yapıyorlarsa ve modeminiz iyi değilse diğer cihazlarda hız düşmesi normal.

Geri
Yukarı