Bölüm Değişikliği

mertlanco

Kilopat
Merhaba,
Mekatronik bölümü 2. sınıfım. Bu bölüme elektroniğin ve mekaniğin karşımı olduğu ve ileride iyi bir geleceğini olduğunu düşünerek girdim fakat bölüm derslerini alınca ve birkaç projede yer alınca bana bölüm mantıklı gelmemeye başladı. Çok fazla sıkıştırılmış ve hızlandırılmış ve eksik dersler alıyoruz. Dersler için dış kaynaktan kesinlikle beslenmek gerekiyor. Bu da farklı konulara yönelmem için boş zaman yaratmama engel oluyor. Öte yandan bölüm ciddi anlamda mekanik ağırlık ve okul sonu ders seçimlerimizde elektronik ve yazılım dersleri oldukça az. Bu bölüm multidisipliner bir yaklaşım değil de makine mühendisliğinin biraz evrilmiş hali gibi gelmeye başladı. Ayrıca elektronik ve yazılıma oldukça merakım ve yeteneğim var. Gömülü sistem ve otomasyon alanında kendimi geliştiriyorum ve buna daha fazla yatırım yapmak istiyorum. Elektronik bölümüne geçiş yapmayı planlıyorum. Bu bölümden mezunsanız tecrübeniz nedir? Ya da mühendisseniz bölüm hakkında düşünceniz nedir?

Elektrik elektronik mühendisliğini öneririm bu konuda. Ben okuyorum daha. Daha önceden mezun olan tanıdığım var otomasyon ile ilgili bir işte çalışıyor. İsteğinize bu bölümde ulaşabilirsiniz bence. Ama yazılım dersleri konusunda çok beklentiniz olmamalı sadece tek dönem var. Yazılım konusunda daha çok kendinizi dışarıdan geliştirmeniz gerekiyor.

Elektrik elektronik mühendisliğini öneririm bu konuda. Ben okuyorum daha. Daha önceden mezun olan tanıdığım var otomasyon ile ilgili bir işte çalışıyor. İsteğinize bu bölümde ulaşabilirsiniz bence. Ama yazılım dersleri konusunda çok beklentiniz olmamalı sadece tek dönem var. Yazılım konusunda daha çok kendinizi dışarıdan geliştirmeniz gerekiyor.
Evet tek dönem fakat son sene seçmeli derslerde mekatroniğe göre çok daha fazla yazılım dersi mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı