Bölünmüş SSD’deki farklı diskleri birleştirme

C diskinizi küçülttüğünüzde D diskinizin solunda kaldığı için genişlet seçeneği D diski için görünmeyecektir. Bunun sebebi genişletme işlemini her zaman diskin sağ tarafında kalan bölümle gerçekleşmesidir. Örneğin D diskini küçültürseniz, tekrar kontrol ettiğinizde genişlet seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. D diskini genişletmek için buradaki verilerinizi kopyalayarak bu bölümü silip, daha sonra C diskini küçültüp istediğiniz boyuta ulaştıktan sonra yeni bir disk oluşturabilirsiniz.

(Alıntı)
Windows 10 bilgisayarınızda birleştirme işlemi yapma
  1. Görev çubuğundaki arama çubuğunu seçin ve birleştir yazın.
  2. Sürücüleri Birleştir ve İyileştir'i seçin.
  3. İyileştirmek istediğiniz disk sürücüsünü seçin.
  4. İyileştir düğmesini seçin.
ona bastığımda sürücüler birleşmiyor ki ? Denedim ama olmadı. 2 Diskim var 1 ssdden bölünmüş ben içindekiler gitmeden birleştirmek istiyorum yani tekrardan 480gb olmasını istiyorum.

C diskinizi küçülttüğünüzde D diskinizin solunda kaldığı için genişlet seçeneği D diski için görünmeyecektir. Bunun sebebi genişletme işlemini her zaman diskin sağ tarafında kalan bölümle gerçekleşmesidir. Örneğin D diskini küçültürseniz, tekrar kontrol ettiğinizde genişlet seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. D diskini genişletmek için buradaki verilerinizi kopyalayarak bu bölümü silip, daha sonra C diskini küçültüp istediğiniz boyuta ulaştıktan sonra yeni bir disk oluşturabilirsiniz.

(Alıntı)
Windows 10 bilgisayarınızda birleştirme işlemi yapma
  1. Görev çubuğundaki arama çubuğunu seçin ve birleştir yazın.
  2. Sürücüleri Birleştir ve İyileştir'i seçin.
  3. İyileştirmek istediğiniz disk sürücüsünü seçin.
  4. İyileştir düğmesini seçin.

Yapmak isteyen Minitool ile yapabilir ben öyle yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona bastığımda sürücüler birleşmiyor ki? Denedim ama olmadı. 2 diskim var 1 SSD'den bölünmüş ben içindekiler gitmeden birleştirmek istiyorum yani tekrardan 480GB olmasını istiyorum.

Dostum bunun için çeşitli programlar ve yöntemler vardır. Excel işlerim bittikten sonra araştırma yapacağım.

Ona bastığımda sürücüler birleşmiyor ki? Denedim ama olmadı. 2 diskim var 1 SSD'den bölünmüş ben içindekiler gitmeden birleştirmek istiyorum yani tekrardan 480GB olmasını istiyorum.

Verilerinizi yedekleyip SSD'yi temiz kurulumda biçimlendiriniz. Ya da önermediğim yöntem olan D: deki dosyaları C: ye klonlayıp D'yi tamamen kaldırmanız olacaktır.

Verilerinizi yedekleyip SSD'yi temiz kurulumda biçimlendiriniz. Ya da önermediğim yöntem olan D: Deki dosyaları C: Ye klonlayıp D'yi tamamen kaldırmanız olacaktır.

Dostum hiç sağlıklı işler değil bunlar dediğin gibi sıfırdan biçimlendirip birleştirmek en mantıklısı öbür türlü sıkıntı yaşayabilirler.

Verilerimi yedekleyebileceğim bir diskim yok :/

Diske gerek yok. Buyurun.

Diske gerek yok. Buyurun.
disk olmasa bile içindeki verilerin büyüklüğünde bir usb gerekmiyor mu ?

Geri
Yukarı