Bölünmüş SSD’deki farklı diskleri birleştirme

EGGoR

Hectopat
Daha fazla  
Bende 480 GB SSD var. Ben E'den C'ye 40 GB civarı bir alan aktarmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Başka bir SSD değil tek bir SSD var. 480 GB’den bunu bölümlendirmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Disk Yönetimini açıp bölmek istediğiniz diske sağ tıklayıp Birimi Küçült seçeneğini seçin.
  • İstediğiniz boyutu yazıp Küçült butonuna tıklayın. 1024 MB'nin 1 GB olduğunu unutmayın.
Eki Görüntüle 299573

• Siyah renkli ayrılmamış alan oluşacaktır. Genişletmek istediğiniz birime sağ tıklayıp Genişlet seçeneğini seçin.

Sizin yapmak istediğinizi şimdi anladım ustam. Elinizde boş HDD var mı?

Ustam arkadaşın yapmak istediği bölünmüş diskin kapasitesini diğer diskten alarak arttırmak.

Öyle bir şeyin zor olduğunu düşünüyorum kapasitesini arttırmak istediğiniz diskin içindeki dosyaları bir HDD'ye aktarın tabii elinizde varsa boşalttığınız yeri biçimlendirip ve silin SSD tek parça halinde kalacak ondan sonra silmiş olduğunuz diskin kaç GB olmasını istiyorsanız sıfırdan bölmeniz lazım başka bir yöntem var mıdır bilemiyorum benim aklıma gelen bu.
@Shimada Sensei
@Vavien.
@Staj Yapan Donanımcı
@Furisty

Öyle bir şeyin zor olduğunu düşünüyorum kapasitesini arttırmak istediğiniz diskin içindeki dosyaları bir HDD'ye aktarın tabii elinizde varsa boşalttığınız yeri biçimlendirip ve silin SSD tek parça halinde kalacak ondan sonra silmiş olduğunuz diskin kaç GB olmasını istiyorsanız sıfırdan bölmeniz lazım başka bir yöntem var mıdır bilemiyorum benim aklıma gelen bu.
@Shimada Sensei
@Vavien.
@Staj Yapan Donanımcı
@Furisty
2 diski içindekileri silmeden birleştireblir miyim ?

C diskinizi küçülttüğünüzde D diskinizin solunda kaldığı için genişlet seçeneği D diski için görünmeyecektir. Bunun sebebi genişletme işlemini her zaman diskin sağ tarafında kalan bölümle gerçekleşmesidir. Örneğin D diskini küçültürseniz, tekrar kontrol ettiğinizde genişlet seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. D diskini genişletmek için buradaki verilerinizi kopyalayarak bu bölümü silip, daha sonra C diskini küçültüp istediğiniz boyuta ulaştıktan sonra yeni bir disk oluşturabilirsiniz.
2 diski içindekileri silmeden birleştireblir miyim ?

(Alıntı)
Windows 10 bilgisayarınızda birleştirme işlemi yapma
  1. Görev çubuğundaki arama çubuğunu seçin ve birleştir yazın.
  2. Sürücüleri Birleştir ve İyileştir'i seçin.
  3. İyileştirmek istediğiniz disk sürücüsünü seçin.
  4. İyileştir düğmesini seçin.

@Shimada Sensei
@Vavien.
@Staj Yapan Donanımcı
@Furisty

Evet, yapılabilecek en mantıklı çözümlerden. Diğer türlü aktarım yapmak sağlıklı olmayabilir.
Ayrıca o diski bölme nedeniniz nedir? Birleştirmek daha doğru olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı