Boğazda bir şey var hissi

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Son bir haftadır bu his var ve cidden rahatsız edici. Rahatlamak için boğazımdan bir şey geçiriyorum, sırf bu yüzden bugün 4 litreye yakın su içmişimdir. Boğazımda hiçbir şey yok ama varmış gibi geliyor. Bir şeyler yiyince bu his ortadan kalkıyor fakat kısa süre sonra tekrar bu his geliyor. Sağlık ocağına gitmemi önerir misiniz yoksa kendiliğinden geçer mi? Gece yatarken çok rahatsız oluyorum hatta yatamıyorum.

Tahmin edeyim. Çiğköfte yedin. Birkaç ay önce başıma gelmişti. 2 hafta çıkmamıştı boğazımdan. Sıcak su bile içmiştim. Beklemekten başka çare yok.

Farenjitin buna benzer semptomları var. İlaç tedavisi ile geçer. Genelde dönemsel görülen bir hastalık. Burada detaylı bilgi var.

Tahmin edeyim. Çiğköfte yedin. Birkaç ay önce başıma gelmişti. 2 hafta çıkmamıştı boğazımdan. Sıcak su bile içmiştim. Beklemekten başka çare yok.
Yanlış tahmin. C vitamini eksikliğinden de oluyor diye bir yazı okumuştum ayda bir meyve yediğim doğru :D
Farenjitin buna benzer semptomları var. İlaç tedavisi ile geçer. Genelde dönemsel görülen bir hastalık. Burada detaylı bilgi var.

Soğuk algınlığı veya boğaz ağrım yok. Sadece boğazda bir şey varmış hissi var.
Psikolojik olabilir.
Biraz açar mısın, nasıl yani?

Son düzenleme:
Yanlış tahmin. C vitamini eksikliğinden de oluyor diye bir yazı okumuştum ayda bir meyve yediğim doğru :D

Soğuk algınlığı veya boğaz ağrım yok. Sadece boğazda bir şey varmış hissi var.

Biraz açar mısın, nasıl yani?
Bazen ben bir şey takılmadığı halde takılmış gibi hissederim. Psikolojik işte.

Normalde ben soğuk havada soğuk su içtiğim zaman boğazımda bıçak varmış gibi olur. Ama 1 gün bile sürmez. En iyisi gitmeniz olur bence.

Hasta olduğumda boyutu normal ağrı kesicilerden biraz daha büyük bir hap kullanıyordum. Bu hapı 10 kez aldıysam, en az 2 kere bu hissiyatı yaşadım. Özel olarak araştırdığımda herhangi bir hap boğazdan düzgün şekilde geçemeyince, yani geçerken boğaza veya yakınlara hafif sürterse bu his oluşabiliyormuş. Ben de hap boğazımda kaldı sanmıştım, ancak tamamen boğazın bu hap tarafından çizilmesindenmiş. Zararlı değil tabi ama rahatsız edici bir his. Bunla alakalı da olabilir yakın zamanda hap aldıysanız.

Hasta olduğumda boyutu normal ağrı kesicilerden biraz daha büyük bir hap kullanıyordum. Bu hapı 10 kez aldıysam, en az 2 kere bu hissiyatı yaşadım. Özel olarak araştırdığımda herhangi bir hap boğazdan düzgün şekilde geçemeyince, yani geçerken boğaza veya yakınlara hafif sürterse bu his oluşabiliyormuş. Ben de hap boğazımda kaldı sanmıştım, ancak tamamen boğazın bu hap tarafından çizilmesindenmiş. Zararlı değil tabi ama rahatsız edici bir his. Bunla alakalı da olabilir yakın zamanda hap aldıysanız.
Hiç hap almadım ve yakın zamanda yiyecek yerken boğazımın kesildiğini hatırlamıyorum ama kesilmişte olabilir mantıklı.
Ben ilk defa bu hissi kapıldım. Yaklaşık 1 haftadır var gün içinde sürekli hissediyorum
*1 gün böyle oluyor sonra geçiyor* diye bir şey de yok :/
Boğazım düğüm olmuş gibi oluyor yutkunduğum halde boğazımdaki o şey gitmiyor
hafif ağrı gibi bir şey de hissediyorum ama ağrı denecek kadar bile ağrı değil hem değil hem öyle gibi çok garip.

Geri
Yukarı