Boğazın üst kısmında bir şey takılma hissi nedir?

ticketmykells

Decapat
Selamlar bir haftadır bu şikayetle yaşamaktayım. Tam konuştuğum an bazen bu his geliyor bazen de gelmiyor. Sanki bir et ya da yumru gibi bir şey. Konuşmadıkça küçülüyor gibi fakat okula gittiğim için konuşmam gerekiyor bunu da körüklemiş gibi oluyorum. Tam geçecek gibi oluyor ve tekrar nüksediyor, doktora gidip gitmeme arasında kalıp duruyorum. Biraz araştırdım, ses tellerimde nodül ya da polip olabilirmiş (evet sesimi biraz kötü kullandığım doğru). Onun dışında günlük hayatta çok stresliyim. Faranjit olduğumdan da şüphe duyuyorum hepsi de birebir benzeyen şeyler. Daha önce böyle bir şey yaşamış olan var mı?
Güncelleme:
Merhaba 1 ay boyunca bağırıp çağırmadan gayet sakin bir şekilde sesimi kullandım (randevu tarihi gelene kadar). Bağırınca boynumun alt taraflarında ağrı da oluşuyordu. Bu resmen azaldı ve gitti. KBB'ye gidince de boğaza sokulan çubuktan sokulup "i" sesini demem istendi ve doktor ses tellerinde bir sorun olmadığını, şikayetim devam ederse diye Gastroloji bölümüne kayıt açtırtmamı söyledi. Daha aşağı kısımlara o bölüm bakıyormuş ki devam etmiyor. Siz siz olun ses tellerinizi yormayın. Her vücudunuzdaki parça gibi onlar da değerli. Ben çok fazla yanlış kullandım ve de doktora kesinlikle görünün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı