Boks Eldiveni Almak Gerekli Mi ?

Paraton

Kilopat
Daha fazla  
2-3 haftadır kickbox kursuna gidiyorum. Antremanlarda bandaj , eldiven kullanmıyorum. Babam nasıl olsa maçlara katılmayacaksın ne gerek var eldivene diyor. Antremanlarda vs. eldiven kullanmasan bir sıkıntı sorun çıkar mı ? Eğer almam gerekirse hangi eldiveni önerirsiniz ?

Açıkçası ben de aktif olarak boks torbası ile çalışan biriyim. (Günde yarım saat kadar)
Eldivensiz bu iş olur mu dersen olur açıkçası, sadece vuruşlarını düzgün yapacaksın.

Yumruklarını torbaya dik indirmeye çalış, kaydırırsan falan veya tam kavrayamazsan zaten elin zarar görecektir.
Ben gibi düzgün ve gücünü kontrol ederek vurursan hiçbir sorun olmaz.

Boks eldiveni şart değil kısacası ancak olsa fena olmaz, gücünü tam olarak korkmadan aktarabilirsin, farklı vuruş stilleri deneyebilirsin bu sayede.
Yoksa aparkat falan atılmaz çıplak elle :)

Açıkçası ben de aktif olarak boks torbası ile çalışan biriyim. (Günde yarım saat kadar)
Eldivensiz bu iş olur mu dersen olur açıkçası, sadece vuruşlarını düzgün yapacaksın.

Yumruklarını torbaya dik indirmeye çalış, kaydırırsan falan veya tam kavrayamazsan zaten elin zarar görecektir.
Ben gibi düzgün ve gücünü kontrol ederek vurursan hiçbir sorun olmaz.

Boks eldiveni şart değil kısacası ancak olsa fena olmaz, gücünü tam olarak korkmadan aktarabilirsin, farklı vuruş stilleri deneyebilirsin bu sayede.
Yoksa aparkat falan atılmaz çıplak elle :)
Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Ben salona gittiğim için genelde 2li grup olup birbirimize lapa tutuyoruz. Lapaya aparkat atılıyorda bazen eşsiz kalınabiliyor o zaman kum torbasında dediğin gibi aparkat vs. olmuyor :) Benimde evde kum torbam var ama çok sık çalışmıyorum ben. Boks eldiveni şart değilse sorun yok o zaman :) Ben bandaj almayı düşünüyorum. Zaten 15 tl civarı. Hiç olmazsa çıplak elden iyidir :)

Bende her akşam yoğun olarak çalışıyorum. Eldivene gerek duymuyorum 2 tane profesyonel eldiven olmasına rağmen. Tabi ellerim tamamen kızarana kadar :D

Arkadaşlar biraz daha pasif çalışmak gerekiyor, ilk zamanlar bırak el kızarmasını elim resmen kan revan içerisinde kalmıştı. Belirli süre çalışamadım iyileşmesi için.
Artık vuruşlarım torbaya dik iniyor ve son gücümü heba etmiyorum torba üzerinde. Daha temkinli, sadece kombine çalışıyorum.

Arkadaşlar biraz daha pasif çalışmak gerekiyor, ilk zamanlar bırak el kızarmasını elim resmen kan revan içerisinde kalmıştı. Belirli süre çalışamadım iyileşmesi için.
Artık vuruşlarım torbaya dik iniyor ve son gücümü heba etmiyorum torba üzerinde. Daha temkinli, sadece kombine çalışıyorum.
Evet malesef tüm gücünle vuramıyorsun. Bende öyle sadece çok çok hafif vuruyorum. Deydirirmiş gibi. Alıştım artık :)

Boksa gidiyordum bir vakitler. Eldivenimi unuttuğum günler de olmuştu. O zamanlar ellerim kızarmıştı, hoca " daha vurma ellerin patlar " demişti. Bandajım yanımdaydı ama :D şuan bile kızarıklar duruyor elimin üzerinde. Bu arada senin konuna gelirsek vuruşlarını temkinli bir şekilde yaparsan daha iyi olur. Düz vur ki fazla acıtmasın. Sakın aparkat, kroşe deneme.

Boksa gidiyordum bir vakitler. Eldivenimi unuttuğum günler de olmuştu. O zamanlar ellerim kızarmıştı, hoca " daha vurma ellerin patlar " demişti. Bandajım yanımdaydı ama :D şuan bile kızarıklar duruyor elimin üzerinde. Bu arada senin konuna gelirsek vuruşlarını temkinli bir şekilde yaparsan daha iyi olur. Düz vur ki fazla acıtmasın. Sakın aparkat, kroşe deneme.
Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Evet sert vurduğunda kızarıklar oluyor. Ben çok sert vurmuyorum sadece biraz çarptırıyorum. O yüzden pek kızarmıyor. O yüzden aparkat kroşe farketmiyor :D Alıştım artık. Eldiven almakta kararsız kaldım şimdi :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı