Boksör kırığı ateli nasıl takılır?

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba sağ elimde boksör kırığı oluştu. Doktora gittim ve 4 hafta boyunca hiç çıkarmadan boksör kırığı ateli takacaksın dedi.

Medikale gittim ateli aldım adam taktı ateli fakat bu sıkı mı takılacak orta sıklıkta mı olacak vs ne doktor bir şey dedi ne de medikal. Daha önce boksör kırığı ateli takmış olan arkadaşlar nasıl şekilde taktı acaba?

Parmak uçlarınıza hafif bastırıp çekince beyazdan pembeye 1 saniyeden geç dönmeyecek, yani çok sıkı olup kan akımını engellemeyecek. Çok gevşek de olmayacak. Medikalde ne sıkılıkta taktılarsa öyle işte. Çok düşünmenize gerek yok üstünde.

Çok aklınızda kalıyorsa acile gidin göstermelerini isteyin.

Parmak uçlarınıza hafif bastırıp çekince beyazdan pembeye 1 saniyeden geç dönmeyecek, yani çok sıkı olup kan akımını engellemeyecek. Çok gevşek de olmayacak. Medikalde ne sıkılıkta taktılarsa öyle işte. Çok düşünmenize gerek yok üstünde.

Çok aklınızda kalıyorsa acile gidin göstermelerini isteyin.

Hocam alaksız olacak rahatsız ediyorum fakat belki bu konulardan gına gelmiş de olabilirsiniz bilginiz olduğunu bildiğim için yazıyorum profilimdeki konuya bakar mısınız acaba epifizlerle ilgili. Teşekkür ederim.

Hocam alaksız olacak rahatsız ediyorum fakat belki bu konulardan gına gelmiş de olabilirsiniz bilginiz olduğunu bildiğim için yazıyorum profilimdeki konuya bakar mısınız acaba epifizlerle ilgili. Teşekkür ederim.

Takıntı yapmışsın dostum. Senin elinde olmayan bir durum bu o yüzden dert etmene gerek yok değiştirebileceğin bir şey değil çünküç

Epifiz konularına artık bakmıyorum çünkü gidip yüz yüze doktorla görüşmek lazım. Anlamsız oluyor benim buradan yorum yapmam.

Belki yorum yaparsam insanların anksiyetesi azalır diye düşündüğümden yorum yapıyordum eskiden ancak genel anlamda bir fayda göremediğim için bıraktım.

Epifiz konularına artık bakmıyorum çünkü gidip yüz yüze doktorla görüşmek lazım. Anlamsız oluyor benim buradan yorum yapmam.

Belki yorum yaparsam insanların anksiyetesi azalır diye düşündüğümden yorum yapıyordum eskiden ancak genel anlamda bir fayda göremediğim için bıraktım.

Anlıyorum hocam sizde haklısınız gene de teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı