Bomonti fabrika vs Carlsberg vs Tuborg Gold

Türk damak tadına daha uygun ve hem şekerli olmayıp hem hafif olan bir bira olarak "Carlsberg" tavsiye ediyorum. Tadı çok daha hafif, glikoz içeren, portakallı gazozu andıran ve keyif için 1 tane içiçilebilecek "Kronenbourg Blanc" da denenebilir.

Bomonti filtresizin özelliği nedir filtresiz olunca filtreli arasındaki farklar ne oluyor?
Biraları Filtreli Filtresiz olarak ayırmak doğru olmaz. Yapım şekli tadı hakkında karar vermemizde bize yardımcı olmaz. Viskiler de Scotch, Bourbon, Tennessee gibi türlere ayrılır ancak viskilerin hepsi birbirinden farklıdır.

Filtresiz bira Filtreden geçmemiş biradır. Filtre edilmiş biralara göre rengi daha koyudur. Genellikle Filtresiz biralar daha lezzetlidir ve biranın hası olarak bilinir ya da benim kafamda bu şekilde bir algı oluştu ister istemez. Daha derin bir lezzete sahip olurlar bunun sebebi ise içerisinde kalan süzülmemiş mayadır. Filtresiz biralar şişelendikten sonra mayalanmaya devam ederler ve benim gözümde daha hoş bir görüntüye sahiptirler. Filtresiz biralar daha sağlıklı denilebilir çünkü içerisinde daha fazla B Vitamini, Probiyotik ve Lif bulundurur. Tüm Filtresiz biralar için geçerli mi bilmiyorum ancak Bomonti Filtresiz bira ek şeker içermez. Arpanın maltının şekerinden faydalanır. Glikoz ilavesi yoktur buna göre şeker gibi bir biradır kendisi.
"Buna göre" değil "Buna rağmen" demek istemiştim son cümlemde, kafam karışmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı