İnceleme Boosteroid alınır mı?

Merhabalar, bu inceleme konusunda GFN, XCloud, PS Now gibi bulut oyun servislerinin muadillerinden olan Boosteroid hakkındaki incelemelerimi sizlere aktaracağım.

Öncelikle internet hız değerlerimi göstereyim:
94 Mbps download, 10 Mbps upload, 5 ms de pingim bulunuyor. SS atmaya üşendim.

Sistemin artı ve eksilerinden bahsedeyim:
- Birçok AAA oyunları kütüphanesinde barındırıyor.
- Canlı desteği oldukça ilgili ve genelde hemen dönüş sağlıyorlar.
- Sıra bekleme derdi yok.

- GFN vs. kadar optimize değil.
- Deneme sürümü bulunmuyor.
- Fiyatı 9.89 Euro'dan daha pahalı (212 TL, muhtemelen vergiden dolayı fazla fiyat yansıyor.).

Sistem üzerinden oynadığım birkaç oyun hakkında deneyimlerimi aktaracağım:
GTA IV'ü iyi grafiklerde akıcı bir şekilde oynayabildim ancak evden çıktığım sırada bir iki defa drop girdiği oldu, FPS değerlerimi göremediğim için maalesef FPS değerlerini paylaşamıyorum fakat 60 FPS oynayamadığımı belirteyim.

Grafik seviyeleri ayarlarda Very High seviyesindeydi fakat grafikler çok yüksek değildi, orta grafiklerdeydi muhtemelen. Akıcılığı fena değildi ama yine birkaç sefer drop girdiği oldu, yine 60 FPS oynayamadığımı belirteyim.

RDR 2'den aldığım sonuç beni gerçekten şaşırttı çünkü Ultra ayarlarda oyunu akıcı oynayabildim, ayrıca grafikler de gayet iyiydi fakat yine 3-4 defa drop girdi, bir ara oyun hata verdi, muhtemelen Ultra grafiklerle çok fazla oynamam mümkün değil, grafikleri bir tık düşürürsem belki daha rahat oynayabilirim.

CS:GO gibi rekabetçi oyunları Boosteroid üzerinden oynamanızı kesinlikle önermiyorum, GFN ile arasındaki fark çok belli oluyor. Ping değerlerim minimum 22, maksimum ise 172'ydi. FPS değerlerime baktığım zaman 60 FPS'te olduğunu gördüm fakat kesinlikle 60 FPS bir performans alamadım. CS:GO gibi rekabetçi oyunları Boosteroid üzerinden oynamanızı önermiyorum dediğim gibi.

Fall Guys'ın oynanışı CS:GO'nun oynanışından daha rahattı, zaten Fall Guys, CS:GO ve R6 gibi bir oyun olmadığı için Fall Guys'ı ve Fall Guys gibi oyunları daha rahat oynayabilirsiniz.

Genel yorumum:
Eğer GTA V, RDR 2, Batman: Arkham Knight, Hades gibi GFN'de vs. bulunmayan AAA oyunları oynama hevesiniz çok yoksa bu sistemi satın almanızı önermiyorum. Onun yerine GFN'e vs. yönelebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, gelecekte bu servisten R* oyunları vs. kaldırılabilir, bunun örneği Bethesda oyunlarında yaşandı, Fallout serisi Boosteroid'den kaldırılmıştı. Bu firma eklediği oyunları, yayıncı firmasıyla anlaşmadan ekliyor. Bir ara FIFAlar da kaldırılmıştı fakat yeniden eklendi, bu demek değil ki ileride komple kalkmayabilir. Ama eğer R* oyunlarını vs. çok oynamak istiyorsanız alabilirsiniz. İnternet bağlantınızın en az 50-60 Mbps olması iyi olacaktır.

Test etmemi istediğiniz oyun(lar) varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

@apranax91

Son düzenleme:
Deneme sürümü konusunda canlı desteğe yazarsanız yardımcı oluyorlar. Ben yazmıştım ve internet değerlerimi falan isteyip 1 saat tanımladılar. Bazı kişiler 2-3 saat falan da tanımlandığını yazmıştı desteğin insafına bağlı herhalde bilmiyorum.

Deneme sürümü konusunda canlı desteğe yazarsanız yardımcı oluyorlar. Ben yazmıştım ve internet değerlerimi falan isteyip 1 saat tanımladılar. Bazı kişiler 2-3 saat falan da tanımlandığını yazmıştı desteğin insafına bağlı herhalde bilmiyorum.
Boosteroid'in sitesinde verilmediği yazıyor, eskiden verildiğini biliyorum fakat şimdilerde verilmiyor diye biliyorum.

Boosteroid'in sitesinde verilmediği yazıyor, eskiden verildiğini biliyorum fakat şimdilerde verilmiyor diye biliyorum.
Ben de denediğimde oyunlarda sizin gibi sonuçlar aldım. Gecikme büyük sıkıntı oluyor bazen offline oyunlarda bile. Türkiye üzerinden kullanıma çok uygun değil gibi şimdilik. İncelemeye ufak bir katkı olsun bu da. GFN'de Amerika sunucusundaki gecikmeyi Boosteroid'de en yakın sunucuda yaşıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı