Çözüldü Boot eden USB belleğin içindekiler OS'da gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CoolDerin

Kilopat
Makaleler
5
Başlık eksik ama şöyle anlatayım. Bilgisayarın Boot menüsüne ulaştığımda bu flash bellek var ve Boot ediyor. Ama Windows veya Mac üzerindeki dosya yöneticilerinden ulaşamıyorum. Windows'un aygıt yöneticisi bana bu diski gösteriyor ama içeriğine ulaştırmıyor veya diskpart gibi programlarla da işlem yaptırtmıyor. Çok kere dosya yazdırıp sildirdim. Ömrü bitmiş olabilir mi?

Nedeni formatı farklı olması.
EFI,
EXT4 olabilir.

Flash'ın EFI bölümü vardır onunla Boot edersin.

Bölüntü haritası MBR olmakla beraber 1. bölüm FAT32, 2 ve 3. bölümleri HFS+J ile formatlı.

Çeşitli programlar ile görüntülenebiliyor içerikleri. Yapılan işlemi tam olarak bilemiyorum ama, Mac veya Linux sistem üzerinde rahatça görüntülenebilir diye düşünüyorum aracı program ile.

ÇÖZÜM(Kaybolacak verilerden ve maddi manevi hasardan sorumlu değilim.):
  1. Disk yönetimine (diskmgmt.msc) girin.
  2. USBnin kendisi yani Disk "x" yazan yerde eğer harf atanmış ise sağ tık yapıp "Sürücü yolu ve harfi değiştir" kısmından harfi kaldırın.
  3. Sonra Win+R ile diskparta girin.
  4. Oradan diski "select disk x" ve seçeceğiniz bölüntüyü "select partition y" ile seçin.
  5. Sonra bölüntünüz için "assign letter=z" girin.
  6. Tebrikler! Ulaşabilirsiniz, ama bunu her zaman yapmanız gerekebilir imanınız gevreyebilir.
  7. x ,y sayı z ise harftir. X ve Y rastgele değildir. Z ise sorun çıkarmayacak şekilde belirlenmelidir.
Belki çip hasar almıştır artık emin değilim ama eriştim.
Bu arada ekleyeyim eğer eliniz "Partition manager"lara alışkın ise bir şeyler yapabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı