Boot ederken "Lenovo" yazısını yerine ne koyulmalı?

Bilgisayar UEFİ :)
Benim yöntemim Lenovo cihazlarda kesin geçerli. Ama sizin cihazınızda sıkıntı çıkarabilir bilmiyorum. BIOS güncelleme dosyasına ufak bir modifikasyon yapman gerekiyor.

Hocam lütfen yanlış bilgi yaymayalım. Benim sistem UEFİ çalışıyor.
Doğrudur hocam. Benim bildiğim HACKBGRT donanım logosuna müdahale etmiyor. Ama belki Windows Boot Manager üzerine yama yapıyor olabilir (UEFI boot girdisi. Sistemi boot eden önyükleyici.)

Benim yöntemim Lenovo cihazlarda kesin geçerli. Ama sizin cihazınızda sıkıntı çıkarabilir bilmiyorum. BIOS güncelleme dosyasına ufak bir modifikasyon yapman gerekiyor.

Garip bir iş bilgisayarından B450 anakart alamayacağım ve M.2 SSD slotu olduğu için technopc B450 garip bir anakart kullanıyorum BIOS Update 2019'de yapılmış orijinal sitesinde bulamadım.
Tamamdır hocam tarayıcınıza "hackbgrt" yazar mısınız? GitHub projesi.

Evet hocam indirdim GitHub'dan.

eeee.PNG

Doğrudur hocam. Benim bildiğim HACKBGRT donanım logosuna müdahale etmiyor. Ama belki Windows Boot Manager üzerine yama yapıyor olabilir (UEFI boot girdisi. Sistemi boot eden önyükleyici.)
1.51 sürümü değil mi? Düzeltilmiş olabilir.
Garip bir iş bilgisayarından B450 anakart alamayacağım ve M.2 SSD slotu olduğu için technopc B450 garip bir anakart kullanıyorum BIOS Update 2019'de yapılmış orijinal sitesinde bulamadım.

Evet hocam indirdim GitHub'dan.

Eki Görüntüle 1075517
Setup dosyasını açalım.

1.51 sürümü değil mi? Düzeltilmiş olabilir.

Setup dosyasını açalım.
Öyle değil hocam. Program teorik olarak donanım logosuna müdahale edemez. Siz Windows Boot Manager bölüntüsünü Boot girdilerinden silerseniz işlemi tekrar yapmanız gerekir. Hackbgrt sadece anlık bir swap yaparak PC'nin ilk boot girdisi üzerinde logo oluşturuyor benim anladığım.

Öyle değil hocam. Program teorik olarak donanım logosuna müdahale edemez. Siz Windows Boot Manager bölüntüsünü Boot girdilerinden silerseniz işlemi tekrar yapmanız gerekir. Hackbgrt sadece anlık bir swap yaparak PC'nin ilk Boot girdisi üzerinde logo oluşturuyor benim anladığım.

When booting on a UEFI-based Computer, Windows may show a vendor-defined logo which is stored on the UEFI Firmware'in a section called Boot Graphics resource table (bgrt). It's usually Very difficult to change the image permanently, but a Custom UEFI application may be used to overwrite it during the Boot. Hackbgrt does exactly that. Dediği gibi değiştirmesi zor BIOS Update gibi garip şeylerle sadece swap.

Metabolix/HackBGRT kaynak.

Yeni konular

Geri
Yukarı