Boot ettikten sonra gelen GNU grub ekranı

Epiwish

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Elimde Casper'ın touchpadli bir Notebook'u var. Windows 10 kurabilmek için UEFI bir flashdisk hazırladım. UEFI ile Boot ettikten sonra karşıma böyle bir ekran çıkıyor. Burada ne yapacağımı bırakın ne olduğunu bile anlayamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-15 at 18.01.05.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 18.01.05.jpeg
    42,6 KB · Görüntüleme: 72
Hatırladığım kadarıyla hayır. Ama bir şeylerin değişmiş olacağından şüphelenip BIOS ayarlarını sıfırlamıştım. Herhangi bir değişiklik olmadı.

GNU grub, bilgisayar açılışında işletim sistemlerini yüklemeye yarayan özgür bir önyükleme yazılımdır. GNU tasarısı'nın bir parçasıdır Windows sistemlerde grub yerine Windows Boot Manager kullanılır şeklinde biliyorum.

GNU grub, bilgisayar açılışında işletim sistemlerini yüklemeye yarayan özgür bir önyükleme yazılımdır. GNU tasarısı'nın bir parçasıdır Windows sistemlerde grub yerine Windows Boot Manager kullanılır şeklinde biliyorum.
Evet dediğiniz doğru. İşin ilginç tarafı Windows Boot Manager'i çalıştırdığımda karşıma bu ekranın gelmesi. Acaba üretici firmanın yapmış olduğu bir şey olabilir mi bu? Ve bunu aşmanın bir yolu yok mu? Windowsu yeniden kurmam gerekiyor.

Sistem açılırken F11 (veya F12 de olabilir anakarta göre değişir) tuşu ile Boot menüsünü açıp flash belleğinizi seçmeyi denediniz mi.
Evet bunu yaptıktan sonra fotoğraftaki ekran karşıma geliyor. Bu bilgisayarda "Delete" tuşu ile ekran geliyor. Oradan Windows Boot Manager seçeneği çıkıyor. Onu seçtikten sonra seçenekler çıkıyor ve oradan flash diski seçiyorum. Sonra bu ekran.

Yeni konular

Geri
Yukarı