Çözüldü Boot menü açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hudelfa55

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir SSD aldım ve format atacaktım. Hazırlıkları tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve Boot menüye girmek için F12 tuşuna spam yaptım. Ancak bilgisayar kendini kapıyor ve yeniden başlıyor. Tam 3 saattir uğraşıyorum ve bir arpa boyu yol alamadım. BIOS ayarlarıyla oynadım olmadı, güncelledim olmadı, sıfırladım olmadı. SSD'yi çıkardım olmadı. USB değiştirdim yine olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
BIOS'a girin, Boot sekmesine geldikten sonra taktığınız USB'yi üst sıraya alın, kaydedip kapatın. Şu an spam veya Boot menüye gerek yok, direkt formata girer.
BIOS'a girip oradan önceliği değiştirmeyi dene.

BIOS'a girip oradan önceliği değiştirmeyi dene.
önceliği USB'ye verdim. 2. sıraya windows kuracağım SSD 3. sıraya ise HDD 4. sıraya da Bootable Add-in Cards seçeneğini koydum. Bu sefer Windows bile yüklenmedi.
BIOS'tan USB belleği üste almayı deneyin. İşe yaramazsa BIOS'tan "Fast Boot" özelliğini devre dışı bırakıp tekrar deneyin.
Fast boot özelliği galiba yok bulamıyorum.

BIOS'a girin, Boot sekmesine geldikten sonra taktığınız USB'yi üst sıraya alın, kaydedip kapatın. Şu an spam veya Boot menüye gerek yok, direkt formata girer.

Çözüm
20210324_131452.jpg

Allah senden razı olsun. Spam yapmasam zaten formatı saatler önce atmış olacakmışım. Çok teşekkür ederim eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı