Çözüldü Boot menüde USB belleğin görünmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mehmet TURŞUCU

Hectopat
Daha fazla  
Bıos ayarlarını yapıyorum ancak boot menüde hiçbir usb yi gösteremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında kestirebiliyorum sanki. Fakat yinede daha açıklayıcı bir biçimde hatanızı anlatırsanız hepimiz için sağlıklı olur.

Hocam şimdi bios ayarlarını yaptım. Boot menüyü de açtım ancak cd ve hdd çıktı. Usb bellek harici harddisk hiçbirini olmadı. Mac kurmaya çalışıyorum. Şu anda tam burada takıldım isterseniz bios ların ve boot menünün fotoğraflarını çekip gönderebilirim.

Eğer senin için sıkıntı olmayacaksa, görmemiz çok iyi olur. Bu arada UEFI Boot'mu kullanıyorsunuz ?

Yeni Flash bellekleri bilgisayarlar HDD olarak algılıyor. HDD'nin bulunduğu kısma dikkat etmeni tavsiye ederim.

Bios ayarlarım burada bana yardımcı olursanız sevinirim. Evet uef kullanıyorum.

DSC_1214.jpg
DSC_1215.jpg
DSC_1216.jpg
DSC_1217.jpg
DSC_1218.jpg
DSC_1219.jpg

Yeni Flash bellekleri bilgisayarlar HDD olarak algılıyor. HDD'nin bulunduğu kısma dikkat etmeni tavsiye ederim.

Bıos ayarlarım yukarıda paylaştım hocam bir bakarsanız sevinirim.

"Fast BIOS" devre dışı bırakırsanız USB için Legacy desteğini açacaktır. :)

• Beğen
İfadeler: MF
Tamam hocam hemen deniyorum :tırnak: sağolun.

Yani "Fast BIOS" devre dışı bırakın, kaydedin ve çıkın. Daha sonra tekrar boot menüsüne gelirseniz USB'inizi göreceksiniz.

Allah razı olsun hocam geldi sonunda uğraşa uğraşa bi hal oldum takılırsam başka konuda yine danışırım (y)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı