Boot menüde USB gözükmüyor

night.owl

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda bilgisayarımda sadece Ubuntu kurulu ama pek memnun değilim bu yüzden Windows 10 ISO indirdim ve unetbootin ile USB'ye yazdırdım ama Boot menüde USB gözükmüyor. Bu USB ile daha önce denemiştim ve o zaman olmuştu ama şimdi olmuyor yardım eder misiniz?

Şu anda bilgisayarımda sadece Ubuntu kurulu ama pek memnun değilim bu yüzden Windows 10 ISO indirdim ve unetbootin ile USB'ye yazdırdım ama Boot menüde USB gözükmüyor. Bu USB ile daha önce denemiştim ve o zaman olmuştu ama şimdi olmuyor yardım eder misiniz?
Unetbootin ile yazdırmak işinize yaramaz. WoeUSB ile yazdırmayı deneyebilirsiniz veya en güvenli yol olan başka bir Windows bilgisayardan yazdırıp deneyebilirsiniz.

Safe Boot seçeneği nasıl aktif/inaktif ediliyor ona bir bak derim. BIOS'da Security'de olması lazım öyle bir şey idi.

Tam olarak anlamadım öyle bir şey gözükmüyor.

Unetbootin ile yazdırmak işinize yaramaz. WoeUSB ile yazdırmayı deneyebilirsiniz veya en güvenli yol olan başka bir Windows bilgisayardan yazdırıp deneyebilirsiniz.

Woeusb kurmaya çalıştım ama işe yaramadı.
Program açılmıyor. Başka Windows bilgisayardan denemiştim ama onda da ISO'yu yanlış yazdırdım herhalde çünkü hata vermişti.
Woeusb dışında bir yol yok mu?

Woeusb kurmaya çalıştım ama işe yaramadı.
Program açılmıyor. Başka Windows bilgisayardan denemiştim ama onda da ISO'yu yanlış yazdırdım herhalde çünkü hata vermişti.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt update
sudo apt install woeusb
Bu kodları sırasıyla girdikten sonra WoeUSB yüklenmiş olacak, ondan sonra ISO dosyasını yazdırabilirsin. Ama bence en sağlıklısı Windows ortamında yazdırman.

Kod:
sudo apt install woeusb
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
E: woeusb paketi bulunamadı

3 Kodda bu sonucu verdi.

Kodları girdikten sonra hangi çıktıları aldınız? Eğer bulmuyorsa bu adresteki .deb uzantılı dosyayı indirip kurmayı deneyin o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı