Boot menüde USB gözükmüyor

Redblow

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce Windows'un yanına Ubuntu kurmuştum(o zaman da 1 2 günümü almıştı uzun uğraşlar sonucu halletmiştim ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum).Tamamen Linux'a geçmek istedim, Flash'ı hazırlayıp Windows'u sildim ve PC'yi yeniden başlattım ama yine hiçbir şekilde USB gözükmüyor. Linux'a da pek hakim olmadığım için kalakaldım, kafayı yemek üzereyim yardımlarınızı bekliyorum.(Denediğim flashla daha önce defalarca Windows ve Ubuntu'yu kurdum ve farklı flashları da denedim flashlık bir sorun olduğunu sanmıyorum)

Windows 10 ISO sunu yükleyip denediğimde USB'yi gördü ve Windows'u kurdum ilk başta Windows'un yanına Linux kurmaya çalıştığımda da görmemişti uzun uğraşlar sonucu çözüme kavuşmuştum. Birkaç yerde okumuştum Micrrosoft Windows dışında işletim sistemi yüklenmesin diye BIOS'tan ya da başka bir kısımdan bir ayar yapıyormuş sanırım bende onun azizliğini yaşıyorum galiba. Şu an Windows kurulu Ubuntu'yu da sildim Windows ISO sunu yazdırınca USB'yi görüyor ama Linux'u görmüyor bunu çözmem lazım

Secure Boot onun adı kardeşim doğrudur açık olabilir. BIOS'tan kapatabilirsin.

Geri
Yukarı