Boot menüsünden disk silmek

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba. Boot seçeneklerinde Fedora çıkıyor ve bunu kaldırdım aslında minitol Partition üzerinden fakat disk hala boot menüsünde gözükmekte fakat üzerine vurduğumuz zaman boot yapmıyor. Yani kaldırdığım için yani o yüzden onu tamamen kaldırmak istiyorum nasıl kaldırabilirim o menü üzerinden?

1-cmd'yi yönetici olarak çalıştırın
2-dispkart yazın
3-list disk yazdıktan sonra diskleriniz sıralanacaktır
4-sel disk (disk numaranız) yazarak devam edin (Fedora'yı hangi diske kurduysanız)
5-Diskteki tüm birimleri görmek için list vol yazınız
6-Birimler sıralandıktan sonra info kısmında SYSTEM yazan birimi seçmek için sel vol (birim numarsı) yazarak devam edin
7-Daha sonra bu birime assign letter=Z: yazarak bir isim ataması yapınız (z isimli diskniz varsa başka bir harf atayabilirsiniz)
8-exit yaparak disk part'tan çıkın
9-z: yazarak z dizinine girin
10-dir yazıp içerisindeki dosyalara erişin
11-cd EFI yazıp EFI klasörüne girin yine dir yazarak dosyaları listeleyin
12-son olarak rmdir /S fedora yazarak fedora önyükleme menüsünü silebilirsiniz

1-cmd'yi yönetici olarak çalıştırın
2-dispkart yazın
3-list disk yazdıktan sonra diskleriniz sıralanacaktır
4-sel disk (disk numaranız) yazarak devam edin (Fedora'yı hangi diske kurduysanız)
5-Diskteki tüm birimleri görmek için list vol yazınız
6-Birimler sıralandıktan sonra info kısmında SYSTEM yazan birimi seçmek için sel vol (birim numarsı) yazarak devam edin
7-Daha sonra bu birime assign letter=Z: yazarak bir isim ataması yapınız (z isimli diskniz varsa başka bir harf atayabilirsiniz)
8-exit yaparak disk part'tan çıkın
9-z: yazarak z dizinine girin
10-dir yazıp içerisindeki dosyalara erişin
11-cd EFI yazıp EFI klasörüne girin yine dir yazarak dosyaları listeleyin
12-son olarak rmdir /S fedora yazarak fedora önyükleme menüsünü silebilirsiniz
Minitool Partition Wizard programıyla kaldırıp D sürücüsü ile birleştirdim. Normal diskler gözükmekte şu anda. Fakat Boot Menüsünde hala gözükmekte.

4.adımda D diskini seçebilirsiniz.
Hocam yapamadım. Hocam dediğin gibi Fedora'yı kurduğum diski zaten sildim. 80 GB bir alan ayırmıştım onun için o diski sildim zaten. Bu EFI bölüm ayırıyor kendine sanırım onu bulup silmek istiyorum açılması boot menüsünde çıkan da zaten o sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı