Boot (önyükleme) programları nasıl ve hangi dil ile yazılır?

User not found

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar son zamanlarda programlamaya fazla ilgim arttı. C++ dilini öğrenmeye çalışıyorum. Ek bir dil öğrenmek de istiyorum. Önyükleme uygulamaları nasil yapılır? Hangi dil ile yapılır?
Kolaymıdır?

Son düzenleme:
GRUB tarzı bir önyükleyiciden bahsediyorsanız Assembly ve C dilleri birlikte kullanılarak yazılırlar ve tek kişi yazılması mümkün olmayan yazılımlardır.

GRUB tarzı bir önyükleyiciden bahsediyorsanız Assembly ve C dilleri birlikte kullanılarak yazılırlar ve tek kişi yazılması mümkün olmayan yazılımlardır.
Büyük birşey yapmak istemiyorum şimdilik sadece basit bir hesap makinesi yapmayı planlıyorum.
Basit bir konsolda 4 işlem yapabilen bir program yapmak istiyorum bunlarla yspabilirmiyim

Önyükleme programı denince, işletim sistemini başlatan bir uygulama akla geliyor. Hesap makinesi için öyle bir sistem başlatıcısına gerek yok. Önyükleyici 16 bit C ile yazılır.

Programlar menüsünden başlatmak iştiyorsan, onu da senin yazmana gerek yok. Programını bitirdiğinde üstüne sağ tıklıyorsun ve seçeneklerden "Masaütüne başlatıcı" veya "Başlatıcı" seçiyorsun ve masaüstüne yada programın yanına bir başlatıcı ekleniyor. Onu Windows yapıyor senin için.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı