Boot süresi kısa anakart tavsiyesi

emrahcagigan

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

Ben sistemimi yenilemeyi düşünüyorum 7 senelik bir emektar var bana mısın demedi ama zamanın şartlarına yetişemiyor 3D modelleme ile uğraşıyorum :)...

Fakat envai çeşit mağazalarda bakıyorum ama yeni nesil anakartlar bile Windows'u boot etmeye başlayana kadar çok zaman harcıyor. Adamlar 4000 küsür TL etiket yazmış SSD koymuş içine ama masaüstünü görene kadar çatlatıyor insanı anakart boot süreci, Windows boot kısmında sıkıntı yok şak diye açıyor. İnsanlar yazmış 8-10 sn gibi sürelerde PC açabildiklerini ama etiket fiyatını yazdığım PC bile UEFI BIOS barındırmasına rağmen masaüstünü 25 sn de görüyor!

Bu konuda bilgisi ve kullanım tecrübesi olan arkadaşlar var mıdır anakart önerebilecek?
Ya da hızlı bir anakart olduğunu nasıl anlarız?

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarımda SSD mevcut değil. Buna rağmen bilgisayar 15sn. de açılıyor. Birde SSD takarsam ne olacağını siz düşünün. Sistemime imzamdan bakabilirsiniz.

Benim bilgisayarımda da şu anlık SSD mevcut değil ve açılması en fazla 20 saniye sürüyor. SSD aldıktan sonra buraya tekrar sonuçları yazarım. :)

Aynı durum bendede var çok kısa sürede açılıyor heralde SSD alırsam 5sn' de masaüstünde olurum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı