Boot0: Error hatası

Clover ile vs uğraşırken HDD'den boot için, işler iyice sarpa sardı ve 2 gecedir Boot0: Error hatısı ile uğraşıyorum.

Disk izlencesine girip kurulu olan bölümün bağlantısını kestim ve ardından terminalden istenilen komutları girdim (resim ek'te olacak) ancak bir türlü sorunu çözemiyorum @Recep Baltaş bey.

picture1396814107.jpg

Benim Tek 1TB disk'im var. Gpt ve Önce Mac ardından 8.1 kurdum. Zaten şu an USB'den boot ederek mac masaüstü'ne her türlü erişebiliyorum, ama reset atıp usb disk'i çıkardığımda 8.1 boot olmuyor ve bahsettiğim boot0: error hatasını alıyorum. E Windows'u başlatamayınca da Mobil'den girip yaklaşık 90kbit hızlı internetle sıkıntı ve stress hat safha'ya çıkıyor..
Allah sabır versin bana ve tüm mağdur olanlara.. Ama o en ihtiyaç olunan veriye ulaşmak için öğrenilenler de beni yıldırmıyor tam tersi güçlendiriyor. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi koyman iyi olmuş. Soru sorup bilgi vermeyenlerle vakit kaybettiğimiz şu dönemde iyi akıl etmişsin...

Şimdi @gultek-in olaya mantık çerçevesinde yaklaşalım. Yukarıda 2 tane kayda değer birim var.

disk0 - Senin sabit diskin
  • 0: "FDisk_partition_scheme" yazıyor. Yani senin disk GPT falan değil. Senin disk bildiğimiz MBR!
  • 1: Windows Sistem Ayrıldı Bölümü
  • 2: Windows'un kendisi
  • 3: Mac OS X yüklü bölüm
disk1 - Kurulumda kullandığın USB Bellek

Girdiğin komutlar zaten çorba. Hepsini geçtim, o komutlar neden işe yarasın ki? Onlar Unibeast USB bellek kullananlar için... Sen 10.9.2 Dual Boot özellikli çok farklı bir sürüm kullanıyorsun...

Neyse. MBR diske kurulumu bu rehberde yaptık:

Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat

Uygula ve sonucu bildir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı