Çözüldü Mac OS X Boot0 error hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
boot0 hatasını nihayet çözdüm. Benim gibi bu işe yeni başlayanların anlayacağı şekilde aşağıda mini bir rehber oluşturmaya çalıştım:

Gerekenler:

1- Boot yapabileceğiniz Mac kurulumu için kullanmış olduğunuz usb bellek
2- boot1h dosyası (Buradan indirebilirsiniz: https://docs.google.com/file/d/0B4Bp5FNyFtRBZVQ2Y0hwNllZUVk/edit?usp=sharing)
3- Fat32 veya exfat ile formatlanmış ikinci bir usb bellek (Örneğin ismi Sandisk olsun)

İşlemler:

1- boot1h dosyasını ikinci usb(Sandisk)'nin root bölümüne kopyalayınız
2- Birinci USB disk ile Mac'inizi açınız
3- Sandisk isimli usb belleğinizi bilgisayara bağlayınız
4- Disk İzlencesi ile Mac'inizin kurulu olan partiton için "Bağlantıyı kes" e tıklayarak bölümü serbest hale getiriniz
5- Terminal uygulumasını açarak ilk olarak diskutil list komutunu çalıştırırarak Mac'inizin kurulu olduğu bölümün ismini not ediniz. Aşağıdaki örnek resimde Mac kurulu bölümün adı disk0s2 dir.

terminal.png

6- Terminal ekranında öncelikle cd /Volumes/Sandisk sonrasında dd if=boot1h of=/dev/disk0s2 yazıp enter'a bastığınızda artık işlem tamamdır.

Makinanız, eğer bootloader kurulumu düzgün yapılmış ise artık harddisk üzerinden açılmaya hazır hale gelmiş durumdadır.

Ref: Boot Error Trouble

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yazmışsın zaten :D Apple HFS disk0s2 ye değil disk1s2 ye bağlanıyor, sen yanlış kodlamışsın..(önceki resimde..) Neyse sonuçta sorununu halletmişsin... Hadi bol OSX'li günler :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yazmışsın zaten :D Apple HFS disk0s2 ye değil disk1s2 ye bağlanıyor, sen yanlış kodlamışsın..(önceki resimde..) Neyse sonuçta sorununu halletmişsin... Hadi bol OSX'li günler :D
Hadi ya:) Basit bir yere takıldığımı biliyordum ama.. Bu kadar da değil:) Teşekkür ederim.

3 gündür bu sorun ile uğraşıyordum konunun İngilizce anlatımları ile hap yanlış yapmışım, bu konuya yönlendirildikten sonra tekrar denedim ve oldu.
İyiki Technopat var.
Teşekkürler...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı