Bootloader Yüzünden Veri kaybı!

• Konuyu başlatan Çağlar Jm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ç

Çağlar Jm

Ziyaretçi
2. kez 85 gblık veri kaybı daha yaşadım bu bootloader yüzünden. Artık yeter ya adam gibi bunu biri bana açıklasın yada ben mac os x işinden vazgeçiyim. Bootloaderı kurunca harddiskin başka bir parçasını görmüyor. Windows'a giriyorum oradanda görmüyor. Yeter o kadar uğraşıyorum bıkma notasına geldim biri yardımcı olsun rica ediyorum ya. Recep bey bir ilgilenin lütfen.

- - - Güncellendi - - -

İçinde 100glık veri olan hard diskimi .raw yaptı!

Öncelikle hiç kurulum videosu izledin mi? Hiç internette araştırma yaptın mı? Bu iş nedir, nasıl yapılır nelere ihtiyacım var, yada hangi yolu izlemeliyim diyerek araştırmalarda bulundun mu? Youtube videoları izlemen lazım... Yaptığın hata neyse orda bulacaksın... Hackintosh Mavericks kurulum videoları izle...

Öncelikle hiç kurulum videosu izledin mi? Hiç internette araştırma yaptın mı? Bu iş nedir, nasıl yapılır nelere ihtiyacım var, yada hangi yolu izlemeliyim diyerek araştırmalarda bulundun mu? Youtube videoları izlemen lazım... Yaptığın hata neyse orda bulacaksın... Hackintosh Mavericks kurulum videoları izle...

Herşeyi yaptım araştırmaları videoları izledim. Sorun sadece boot edememek. Denilen ayarı yapınca hard diskler görünmüyor. Bir kişi adam gibi anlatsaydı bunlar olmazdı. Clover bootloderı anlatmıssınız ama diğer bootloader yok. Bunu resimlerle anlatan olsaydı bunlar olmazdı.

Ne diyosun hocam sen? Tonla rehber var. Hem UEFI sistemler için hem normal sistemler için yazılı ve video rehberler var. Halen yapamıyorsan git düzgün oku! Adam gibi anlatmadınız falan ne? Adam gibi oku, adam gibi yap! Adamın asabını bozma! Yapamıyorsan da git Mac al. Ya da git İngilizce öğren daha iyisini yap.

Çağlar, bi' Snickers al abi.

wSFEK4s.jpg

Yakında başka rehberlerimiz gelecek. Sakin olun hocam.

Bende defalarca uğraştım ama hiç RAW a dönüştüremedim. Sizinki de ilginç. Geçmiş olsun . Sonuçta veri kaybı yaşamışsınız. Size tavsiyem ikinci bir hdd ye kurmanız veri kaybı yaşamamak adına.

1 tane harddisk, 2 tane ssd var bende. Harddiskte 2 bölüm 500+500 GB şeklinde. 2 tane de harcisi harddiskim var.
Kaç defa başarılı şekilde kurmama rağmen ben bile ne zaman kurulum yapsam, hangi diske kuracaksam onunki hariç diğerlerinin sata kablolarını çekiyorum, haricilerin de usb'lerini.

Madem bu kadar değerli 100 GB datanız var, o zaman sizde başka bir harddiske kurulum yapacaksınız. "Fazladan harddisk almak zorunda mıyım" derseniz de, o zaman 20 liraya boş dvd alıp, o 100GB datayı, 4,7GB parçalar halinde dvd'lere yazacaksınız.

Buradan gelip isyan etmeyeceksiniz.

Recep kardeşim, bari videoların başına sonuna, yazıyla "Bu bir deneysel çalışmadır. Tüm veri kaybı ve donanım arızaları riskleri ve sorumluluğu kullanıcıya aittir." şeklinde yazın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı