Bordo bereli maaşı ne kadar?

Pickaroon

Hectopat
Arkadaşlar özel kuvvetler personellerinin maaşı ne kadar bilgisi olan var mı?
Maaşlarında gözüm yok yaptıklarının yanında yüz bin bile alsalar az gelir ama sadece merak ettim kimi site subay maaşından 5K fazla diyor.
Kimi yer 60 k diyor o yüzden merak ettim sadece.

Kıdem ve kademeye bağlı olarak değişiklik göstermekte ayrıca aldığı eğitim ve broveleride etki etmekte 2 yıllık üniversite mezunu yeni başlamış ortalama bir rütbeli personelden söz ediyorsak batıda 26+ alıyor diye biliyorum.

Maaşlarında gözüm yok yaptıklarının yanında yüz bin bile alsalar az gelir ama sadece merak ettim kimi site subay maaşından 5K fazla diyor.

Güncel olarak herhalde 16000-25000TL arası 60K çok fazla Cumhurbaşkanı çocuğu değilseniz o kadar vermezler diye düşünüyorum :D.

25-30 arası + görev süresince ekstra prim alıyorlar konumuna göre, subay maaşı ile ilişkisi yok, aktif görev yapan personel astsubay kategorisinde. Özel kuvvetler olarak geçmekte bordo bereli olarak değil, komutanlığı Gölbaşı/Ankara'da yer alır.

Bordo bereli maasi diye bir sey yok. Ozel kuvvetler olarak gecer ve rutbeye, dereceye, hangi bolgede gorev yaptigina gore degisir. Inanilmaz maaslar beklemeyin. Astsubay'lar hak ettikleri maaslari almiyorlar hem aktif hem de emekliyken ne yazik ki.

Çok değişken.
Rütbe(kıdem/kademe) eğitim durumu, gidilen görevler, görev yapılan bölge vb.

Ortalama vurursak 20k'dan start verir diyebiliriz, yurt dışı operasyonuna vesaire gidiyorsa çok uçabilir ücretler.

Sadece gemide duran askerler bile geminin gittiği yere göre uçuk ücretler alabiliyorlar, sınır ötesi operasyona giden özel kuvvetler elbette daha çok para alacak.

Bence o işlere hiç girmeyin atarlar Allah'ın unuttuğu dağa 2 yıl insan yüzü göremezsin😁😁

Yeni konular

Geri
Yukarı