Bornova Anadolu Lisesi güzel midir?

Kayrakkus

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit Rtx 3060 12 GB, 16 GB RAM 3200 mhz, İ5 10600 KF, 1 TB harddisk, 500 GB m2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben bu sene LGS'ye girdim ve 1.02'lik dilime girdim. İzmir Atatürk Lisesi olamayacak gibi görünüyor. 60 kişi kontenjan düşürdüler. Büyük ihtimalle BAL'a gideceğim. BAL güzel midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Size ve hedeflerinize bağlı. Bayağı bir kişi bir daha hiç kullanmayacağı bir dili öğreniyor. Ben de oyle olurum diyorsanız kolay geleni seçin.

Bilgisayar mühendisi ya da genetik mühendisi olmak istiyorum.

İzmir Anadolu Lisesinde Almanca okuyup Almanca bölüm ( Türk-Alman) üniversitesine giden çok az kişi var. O kadar konsolosluk üyesi gelip sınav yapıyor. Almanca B1 alan baya öğrencide var. Ama bu yapamazsınız anlamında demiyorum. Sadece Almanca ile ciddi planlarınız yoksa 4 yıl eziyet çekmeyin. Çoğu hiç kullanmayacağı bir dil için ciddi çalışmalar yaptı. Her pazartesi quiz + okul önünde almanca konuşma. Kitap masrafları, okuma kitap masrafları, Cambly tarzı konuşma uygulamaları, sınıfça gidilen dershane vesaire.

İzmir Anadolu lisesinde Almanca okuyup Almanca bölüm ( Türk-alman) üniversitesine giden çok az kişi var. O kadar konsolosluk üyesi gelip sınav yapıyor. Almanca B1 alan bayağı öğrencide var. Ama bu yapamazsınız anlamında demiyorum. Sadece Almanca ile ciddi planlarınız yoksa 4 yıl eziyet çekmeyin. Çoğu hiç kullanmayacağı bir dil için ciddi çalışmalar yaptı. Her pazartesi quiz + okul önünde Almanca konuşma. Kitap masrafları, okuma kitap masrafları, Cambly tarzı konuşma uygulamaları, sınıfça gidilen dershane vesaire.

Hocam İzmir Anadolu lisesi değil de Bornova Anadolu lisesinden bahsettim ben.

Hocam İzmir Anadolu lisesi değil de Bornova Anadolu lisesinden bahsettim ben.
Okudum mesajları. Sadece okulumda Almanca seçen öğrencilerden çalışma rutininden bahsettim. Liseye göre konuşmadım. Lisemde Almanca seçenler hakkında konuştum. Yol göstermesi açısından.
Orada aşırı absürt ya da farklı bir rutin olmayacağını bilerekten.

Okudum mesajları. Sadece okulumda Almanca seçen öğrencilerden çalışma rutininden bahsettim. Liseye göre konuşmadım. Lisemde Almanca seçenler hakkında konuştum. Yol göstermesi açısından.

Çok da bir hedefim yok ama İngilizce okuyup da 1 yılı mı hiç etmek istemiyorum bazı arkadaşlarımdan duyduğum bilgilere göre A1 A2 seviyesinde İngilizce öğretiyorlarmış zaten ben B1'im.

Çok da bir hedefim yok ama İngilizce okuyup da 1 yılı mı hiç etmek istemiyorum bazı arkadaşlarımdan duyduğum bilgilere göre A1 A2 seviyesinde İngilizce öğretiyorlarmış zaten ben B1'im.
Okuldaki ingilizcede birşeyler öğrenmeyi beklemeyin. Sınıfınızdakilerin ingilizce seviyesini görünce öyle bir eğitimin verilemeyeceğini anlarsınız. Almanca çok zor ingilizce aşırı rahat geçer. Tercihiniz önemli burada.

Geri
Yukarı