Borsa nedir, hangi uygulama üzerinden alım satım yapılır?

linertyna

Picopat
Daha fazla  
Selam herkese, uzun zamandır hisse al hisse al diyen bir sürü insan var ortalıkta. Bu borsa denilen şey kısaca nedir ve hangi uygulama üzerinden işlem yapılıyor?

Hocam şirketler var misal Berkant Holding, benim şirketimin yan kuruluşu olan Berkant Plastik'in hissesi oluyor ben bunu halka arz ile sunuyorum belli bir miktar satın alınıyor. Ilk defa piyasaya girdiğinden yukarı yönde patlıyor zaten, bu yüzden de halka arzlar belli bir miktar alınıyor.(yoksa herkes zengin olur) Sonrasında yatay, yukarı, aşağı yönde izler. Benim hissemi alanlar satar-alır vs. Böyle böyle gider. Olay bu. Uygulamaları var, isim verilmiyordur belki yazmıyım da googleda çıkar zaten.

Belirli hisse senetleri var dostum onları iyi takip etmen lazım bazı hisseler batak oluyor onlara girme zararlı çıkarsın emin ol belli başlı birkaç hisse var ben sasa adlı firmadan hisse aldım kaar ettim 2K para 7 k oldu (not: Bu bir yatırım tavsiyesi değil sorumlu değilim) belli başlı kanallar var YT de karavanda borsa ,Osman diye bir yaşlı dede var adam torununa miras bırakacak kadar çok kazandı bu işten onların videolarına bakabilirsin ben Google finanstan takip yapıyorum bilgileri girdiğinde rahat rahat takip yapıyosun zaten.

@linertyna dostum bu arada bu işi uygulamayı açıp AAA bunun ismi güzelmiş ben bundan alayım diye yapma sakın! Araştırıp, grafikleri analiz etmen lazım. Sasa diye bir hisse vardı ben onun analizini yapıp arkadaşa önermiştim çocuk almış 20-30 TL yükselince satmamıştı sonra gelmiş bana ben sana teşekkür edecektim düştü battık diyor :D yani demek istediğim aldığın gibi çıkmasını da bilmen lazım.

@linertyna dostum bu arada bu işi uygulamayı açıp AAA bunun ismi güzelmiş ben bundan alayım diye yapma sakın! Araştırıp, grafikleri analiz etmen lazım. Sasa diye bir hisse vardı ben onun analizini yapıp arkadaşa önermiştim çocuk almış 20-30 TL yükselince satmamıştı sonra gelmiş bana ben sana teşekkür edecektim düştü battık diyor :D yani demek istediğim aldığın gibi çıkmasını da bilmen lazım.

Ben satmayip bölünmeyi bekledim dostum 50 kağıdı 2000K'ya aldim oda bolununce 115 yapti bayağı iyi kaar ettide piyasanin saçma sapan ilerlemesinden şu an 54 TL'ye falan geriledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı