C# Borsa sitelerinden veri nasıl çekilir?

ikaross

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar, hisse alacağım. Kendi stratejime göre F/K ve PD/DD verilerine göre alıyorum. Ben bunları dün elle tek tek Excel'e yazarak yaptım. Ben bunu C# ile kodlayıp programın kendisinin taramasını istiyorum. Web sitesinden veriyi nasıl çekebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir süredir forumda aktif değildim üzerinden mesajınızın biraz zaman geçmiş ama bundan sonra ihtiyacı olan kişiler için yine yardımı olur diye düşünüyorum. İstediğiniz şey Web Scraping bunu C# üzerinde HtmlAgilityPack kullanarak rahatça yapabilirsiniz. Temel mantık olarak siteye bir istekte bulunacaksınız ve html kodunu alıp HtmlDocument'e dönüştüreceksiniz. Sonrasında ise XPath ile html nesnesini seçip okuyacaksınız. Fakat burada sitenin sağladığı bir API varsa onu kullanmak daha doğru olacaktır. Ek olarak eğer veriler canlı olarak güncelleniyorsa sitenin arkaplanında istekte bulunulan yerleri tarayarak verinin nerden geldiğini bulup onu siz de kullanabilirsiniz. Teknik olarak kendi kullanımınızda bunlar herhangi bir yasal sorun teşkil etmez fakat halka açık bir şekilde veya ticari amaçlı kullanırsanız yasal kurallara tabii tutulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı