Borsa uygulaması önerisi

BIST bazında işlem yapan birisi olarak yeterli hacime ulaştığınızda bankalar size anlık hisse fiyat bilgisi, hisse kademe bilgisi, aracı kurum dağılımı gibi bilgileri (bunların ne demek olduğunu zamanla öğreneceksiniz) gerek kendi uygulamaları üzerinden gerekse de aracı uygulama üzerinden sunuyor. Borsaya yeni adım atan birisi olduğunuz için çok temkinli olmanızı tavsiye ederim. Bu iş oyuncak değil çünkü. Borsa sizi 1 gün içerisinde rezil de edebilir vezir de. Tavsiyem ilk başlarda küçük miktarlarda yatırım yaparak süreci ve işleyişi izlemek ve öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenmek süreci yönetmeniz açısından daha faydalı olacak ve ilerleyen zamanlarda daha cesur adımlar atmanızı sağlayacaktır.

Şahsi olarak ben Matriks uygulaması üzerinden (Bilgisayar ve telefon) işlemlerimi yönetip takibini sağlıyorum. İşlem hacmim yüksek olduğu için banka bana bu uygulama üzerinden tanımlama yapıyor. Geçtiğimiz ay borsa serüvenine yeni başlayan bir arkadaşım ise telefonunda İdeal Mobil isimli uygulama üzerinden (ücretli olarak) takip sağlıyor.​

Geri
Yukarı