Borsada her ay %20 getiri mümkün mü?

Fahrenheitt

Hectopat
Daha fazla  
Evet bildiğiniz üzere enflasyon yüksek olduğu için neredeyse her şirketin hissesi aydan aya %30 civarında bir değişime uğruyor, bundan çok daha fazla değişenler de var. Bence riskli bir yatırım ancak başarılı olunursa üstel büyüme ile 1 yıl içinde ciddi paralar kazanılabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Evet bildiğiniz üzere enflasyon yüksek olduğu için neredeyse her şirketin hissesi aydan aya %30 civarında bir değişime uğruyor, bundan çok daha fazla değişenler de var. Bence riskli bir yatırım ancak başarılı olunursa üstel büyüme ile 1 yıl içinde ciddi paralar kazanılabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tabii aklın almayacağı kadar büyük paralar kazanılabilir ama çok düşük bir ihtimal + kaybetme riskide ciddi bir şekilde var.

Borsada küçük yatırımcı asla büyük paralar kazanamaz net

Tabii aklın almayacağı kadar büyük paralar kazanılabilir ama çok düşük bir ihtimal + kaybetme riskide ciddi bir şekilde var.

Monte Carlo vakasında top 27 kere üst üste siyah gelmişti, gelme ihtimali her seferinde %50'den bile düşük olmasına rağmen. Bence güzel analizlerle bu risk ay başına %10-20'ye indirilebilir, bir aşağı bir yukarı gidiyor piyasalar.

Borsada küçük yatırımcı asla büyük paralar kazanamaz net

Çok küçük para yatırırsan evet kazanamazsın, Ama 50.000 gibi bir parayla üstel büyüme sayesinde yıl sonunda %600lerden fazla getiri rahat sağlanabilir. Tabi her ay senin istediğin yönde gittiğini varsayarsak.

Borsada hicbirzaman hiçbir şey kesin değildir bunu unutmamanızi öneririm
hocam düşük hisseleri takip edin sağlam yatırım alma potansiyeli varsadenenebilir diğer ihtimal 100TL civarı hisseler var demir celik ve enerji gibi bu tür hisseleri sürekli takip eden insanlar var YouTube'da onları takip edip al sat için fikir edinebilirsiniz.

Borsaya yatırılacak para mutlak suretle seni hiçbir şekilde etkilemeyecek bir meblağ olması lazım bu çok önemli bence

Aile evinde olduğum için hepsini kaybetsem bile çok etkilemez, sadece üzülürüm.

Her ay garanti bir rakam yok, inişler çıkışlar var. Gerçekten kazanmak istiyorsan küçük trader olarak tüm gününü ekranda geçirmen gerekir.

Benim hoşuma gittiği için günümü ekran başında geçirmek çok sıkıntı olmaz herhalde.

Borsada hicbirzaman hiçbir şey kesin değildir bunu unutmamanızi öneririm
hocam düşük hisseleri takip edin sağlam yatırım alma potansiyeli varsadenenebilir diğer ihtimal 100TL civarı hisseler var demir celik ve enerji gibi bu tür hisseleri sürekli takip eden insanlar var YouTube'da onları takip edip al sat için fikir edinebilirsiniz.

Genellikle düşük hisselere bakıyorum, bu arada normalde zaten bir şirkete uzun vadede yatırım yapılacaksa o şirketin detaylıca incelenmesi lazım. Ama ben önce parayı büyütüp ondan sonra uzun vade düşündüğüm için sadece inişlere-çıkışlara ve gündeme bakıyorum. Bu arada evet bahsettiğin videoları izliyorum ama başkasının aklıyla hareket etmeyi çok sevmem. Mantıklı gelirse kendi süzgecimden de geçirip yatırım yaparım tabi.

Aile evinde olduğum için hepsini kaybetsem bile çok etkilemez, sadece üzülürüm.

Benim hoşuma gittiği için günümü ekran başında geçirmek çok sıkıntı olmaz herhalde.

Genellikle düşük hisselere bakıyorum, bu arada normalde zaten bir şirkete uzun vadede yatırım yapılacaksa o şirketin detaylıca incelenmesi lazım. Ama ben önce parayı büyütüp ondan sonra uzun vade düşündüğüm için sadece inişlere-çıkışlara ve gündeme bakıyorum. Bu arada evet bahsettiğin videoları izliyorum ama başkasının aklıyla hareket etmeyi çok sevmem. Mantıklı gelirse kendi süzgecimden de geçirip yatırım yaparım tabi.
Bende ondan bahsettim zaten hiçkimseye körü körüne inanmanızı alsa istemem sadece bu adamların konuyla ilgili detaylı grafikleri var ve bunları okumayı iyi biliyorlar dediklerini değerlendirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı