Borsaya nasıl başlanır?

kadirr61

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendimce yatırım yapmaya başlamak istiyorum. Nereden nasıl başlamalıyım? Temel olarak neleri bilmem gerekir?

Arkadaşlar kendimce yatırım yapmaya başlamak istiyorum. Nereden nasıl başlamalıyım? Temel olarak neleri bilmem gerekir?

YouTube'da tonla içerik mevcut, buradan anlatılacak bir şey değil borsa. Eğitim videolarını izleyerek temelinizi oluşturun, sağlam şirketlere yatırım yapın. Her hissenin alış ve satış noktası vardır, bunları iyi analiz etmeyi, grafikleri okumayı ve yorumlamayı öğrenmeniz gerek yoksa tavandan alır tabandan satarsınız, yukarıdaki vatandaşı dinleyip her yükselen hisseye "basarsanız" sonunda ( hisseyi ) elinize verirler. Ağzı olan konuşuyor. Halka arzdan çorba, sigara parası kovalayıp kendini yatırımcı zannedenlere itibar etmeyin. Dediğim gibi YouTube'dan araştırma yaparak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ek olarak borsa oyun veya kumar değildir, oyuncu olacaksanız hiç bulaşmayın, patlarsınız. Uzun vadeli ciddi yatırımcı olup paranızı dikkatli ve düzenli bir şekilde toplama bölgesindeki hisselere dağıtırsanız ileride kazanan siz olursunuz. Banka olarak VakıfBank'a bir göz atmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Amacın yatırım yapıp parayı unutmaksa kurumsal takıl. Seneler sonra katlanır ama enflasyon karşısında ne kadar artış olur bilinmez. THY gibi.

YouTube'da tonla içerik mevcut hocam, buradan anlatılacak bir şey değil borsa. Eğitim videolarını izleyerek temelinizi oluşturun, sağlam şirketlere yatırım yapın. Her hissenin alış ve satış noktası vardır, bunları iyi analiz etmeyi öğrenmeniz gerek yoksa tavandan alır tabandan satarsınız, yukarıdaki vatandaşı dinleyip her yükselen hisseye "basarsanız" sonunda ( hisseyi ) elinize verirler. Ağzı olan konuşuyor. Halka arzdan çorba, sigara parası kovalayıp kendini yatırımcı zannedenlere itibar etmeyin. Dediğim gibi YouTube'dan araştırma yaparak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ek olarak borsa oyun veya kumar değildir, oyuncu olacaksanız hiç bulaşmayın, patlarsınız. Uzun vadeli ciddi yatırımcı olup paranızı dikkatli ve düzenli bir şekilde toplama bölgesindeki hisselere dağıtırsanız ileride kazanan siz olursunuz. Banka olarak VakıfBank'a bir göz atmanızı öneririm.
Sağolun hocam.Önerebileceğiniz bir kanal var mıdır özel olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı