Boş adam olmaktan nasıl kurtulurum?

Yeter vallahi bıktık artik boş adam olmaktan. Ne ders çalışmak var ne kız arkadaş var ne de enstrüman falan falan var. Ayrıca ezigin de önde gidenimdir sosyal cevrem falan da çok az. Bu illetten kurtulacağım? Tavisye verin lutfenn.

Bir şey denemedikten sonra böyle olmaya devam edersin. Kendine inan ve biraz da istekli ol yeter.

Valla ben 1 senedir her boş işi yapmayacağıma yemin ederek irademi yönetiyorum. Oyun oynamayı, boş videolar izlemeyi bırakıp hayatı sorgulamaya başladım. Gereksiz dertlere üzülmeyi bırakıp çözüm odaklı düşünmeye başladım. Her şey şuan rayına girdi. Yemin ederek dini değerlerimin bana kattığı kesinliğe dayanıyorum ve iradem hiç sarsılmıyor. Bunu da Hayalhanem ve Sözler Köşkü gibi Youtube kanalları sayesinde başardım. Sana da öneririm.

Yeter vallahi bıktık artık boş adam olmaktan. Ne ders çalışmak var ne kız arkadaş var ne de enstrüman falan falan var. Ayrıca eziğin de önde gidenimdir sosyal çevrem falan da çok az. Bu illetten kurtulacağım? Tavsiye verin lütfen.
Hayatta bir amacın olsun, onun için yaşa. Okulu okuyayım, bitsin sonra da işe girerim şeklinde boş yaşama hayalin varsa ilk önce ondan kurtul.

Yaşım 17 bu arada arkadaşlar ona göre tavsiye verirseniz.
Okuyun hocam, en basit şekliyle. Bol bol kitap okuyun, belli bir enstrüman çalmaya çalışın. Derslerinize de çalışın elbette, sadece irade lazım. Ama gerekli iradeyi nasıl elde edeceğiniz insandan insana değişiyor, kendinizin bulması lazım.

Yeter vallahi bıktık artik boş adam olmaktan. Ne ders çalışmak var ne kız arkadaş var ne de enstrüman falan falan var. Ayrıca ezigin de önde gidenimdir sosyal cevrem falan da çok az. Bu illetten kurtulacağım? Tavisye verin lutfenn.
Buraya bunu yazıyorsan kendini bitiriyorsundur. Dışarı çık, eline kağıt kalem al ve başarmayı dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı