Bos cihaza acik sistem kurulabilir mi?

GGHOST

Hectopat
Arkadaşlar bende sistem olmayan dusuk bir PC var. Ona metasploitable2 tarzi bir şey kurabilir miyim? (VirtualBox kullanamiyorum o yüzden baska bir laptopa kurmaya calisiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu Metasploitable2 (Linux)

Metasploitable, kasıtlı olarak savunmasız bir Linux sanal makinesidir. Bu sanal makine, güvenlik eğitimi yürütmek, güvenlik araçlarını test etmek ve yaygın sızma testi tekniklerini uygulamak için kullanılabilir.

Varsayılan oturum açma ve parola msfadmin:msfadmin'dir.

Bu VM'yi asla güvenilmeyen bir ağa maruz bırakmayın (bunun ne anlama geldiğine dair herhangi bir sorunuz varsa, NAT veya Yalnızca Ana Bilgisayar modunu kullanın).
Bunun yerine fazla sistem istemeyen farklı bir distro deneyebilirsiniz. Sistem özellikleri neler acaba ?

Sistem özellikleri nedir, ona göre öneri yapayım.

Sparky LXDE/XFCE, AntiX, Bodhi veya Peppermint deneyebilirsiniz.

Daha once Kali kullandim ama bilgiden kastiniz tam olarak nedir?

Terminal kullanmayı biliyor musun? 1 GB RAM masaüstü yöneticilerine biraz az olur. Pencere yöneticisi olan sistemler 200-500 MB RAM ile sistemi ayakta tutabiliyor. i3WM, bspwm gibi pencere yönetici ile sistem kurarsan günlük işlerini görebilirsin o makineda. Pencere yöneticisi kurmak ve kullanmak için orta ve ortanın üstünde Linux kullanıcısı olman lazım.
Yine de rehberlere bakarak kurabilirsin.

Terminal kullanmayı biliyor musun? 1 GB RAM masaüstü yöneticilerine biraz az olur. Pencere yöneticisi olan sistemler 200-500 MB RAM ile sistemi ayakta tutabiliyor. i3WM, bspwm gibi pencere yönetici ile sistem kurarsan günlük işlerini görebilirsin o makineda. Pencere yöneticisi kurmak ve kullanmak için orta ve ortanın üstünde Linux kullanıcısı olman lazım.
Yine de rehberlere bakarak kurabilirsin.

Anladim teşekkür ederim.

Geri
Yukarı