Dosyalar kopyalanarak Linux kurulabilir mi?

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Şimdi diyelim Ubuntu kurdum ve tüm dosyalarını boot dahil başka bir USB veya bir şeye kopyaladım ve sonra Ubuntu'yu silip arvh kurdum. Daha sonra herhangi bir disk ile Live olarak bir dağıtım açtım ve Arch dosyalarını silip Ubuntu dosyalarını yapıştırdım. Böyle bir şey mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi diyelim Ubuntu kurdum ve tüm dosyalarını boot dahil başka bir USB veya bir şeye kopyaladım ve sonra Ubuntu'yu silip arvh kurdum. Daha sonra herhangi bir disk ile Live olarak bir dağıtım açtım ve Arch dosyalarını silip Ubuntu dosyalarını yapıştırdım. Böyle bir şey mümkün müdür?

Eğer farklı bir bilgisayara kuruyorsan büyük ihtimalle olmaz. Kendi bilgisayarında da denersen olabilir ama sürücülerde ve diskleri tanımayacaktır sanırım.

Gentoo Linux'u HDD'den alıp SSD'ye aktardığımda çalışmıştı fakat hatalar mevcuttu.

Yaparken bunları göz önünde bulundurun.

Eğer farklı bir bilgisayara kuruyorsan büyük ihtimalle olmaz. Kendi bilgisayarında da denersen olabilir ama sürücülerde ve diskleri tanımayacaktır sanırım.
Kendi bilgisayarımda denesem ve diskleri aynı şekil yapsam olur mu?

Gentoo Linux'u HDD'den alıp SSD'ye aktardığımda çalışmıştı fakat hatalar mevcuttu.

Yaparken bunları göz önünde bulundurun.
Ne gibi hatalar? Açıkçası aşırı merak ettim olur mu diye.

Ne gibi hatalar? Açıkçası aşırı merak ettim olur mu diye.

Bazı klasörler Read-Only file system hatası veriyordu.
Ama illa bu hatayı verecek değil elbet. Deneyebilirsiniz.

Bence değil.

Geri
Yukarı