Boş HDD'ye telefondan Windows 10 kurmak

KS
Hamzakkul

Hamzakkul

Femtopat
Hocam bilgisayarda hafıza kartı yeri varsa windows 7 yükleyin hafıza kartına oradan güncelleme yardımcısı ile yapabiliriz sanırım.
Hocam bilgisayar da hafıza kartı takabiliyorum ama bilgisayar daki HDD içinde Windows yok ben hafıza kartına nasıl kurabilirim ?

Omer.cinar

Decapat
Araştırayım biraz geliyorum.
DriveDroid diye bir uygulama var. Yükleyin ben yardımcı olmaya çalışırım.
Telefona root atmanız lazım.

Son düzenleme:

Berkay4154

Kilopat
Evet HDD PC ye bağlı bendede 4 GB bir hafıza kartı var nasıl yapabilirim ?
4 GB yetersiz gelecektir maalesef. (En son Windows iso dosyası 5,33 GB idi) Telefonu disk/bellek gibi düşünerek USB üzerinden yükleme yapabilirsiniz diyeceğim ancak programlar ön yüklenebilir bir cihaz olarak görmeyeceği için doğrudan yükleme sağlayamazsınız. (Esasen sağlarsınız da orası biraz karmaşık) Sanırım en iyisi 4 GB üzeri bir flash bellek veya disk almanız.

Son düzenleme:
KS
Hamzakkul

Hamzakkul

Femtopat
4 GB yetersiz gelecektir maalesef. (En son Windows iso dosyası 5,33 GB idi) Telefonu disk/bellek gibi düşünerek USB üzerinden yükleme yapabilirsiniz diyeceğim ancak programlar ön yüklenebilir bir cihaz olarak görmeyeceği için doğrudan yükleme sağlayamazsınız. Sanırım en iyisi 4 GB üzeri bir flash bellek veya disk almanız.
Windows 8.1 ISO dosyası 32 bit olanı tam 3 GB ben onu yükleyecem olmaz mı ?

Berkay4154

Kilopat
Windows 8.1 ISO dosyası 32 bit olanı tam 3 GB ben onu yükleyecem olmaz mı ?
O zaman elbette olur. Hafıza kartınızı bilgisayara takıp bir ön yüklenebilir sürücülere yükleme/biçimlendirme yapan bir program yardımı ile (tercihen; Rufus idealdir) ISO dosyasını yazdırıp daha sonra boot menüsünden hafıza kartını seçerek standart işletim sistemi yükleme adımları ile yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

KS
Hamzakkul

Hamzakkul

Femtopat
O zaman elbette olur. Hafıza kartınızı bilgisayara takıp bir ön yüklenebilir sürücülere yükleme/biçimlendirme yapan bir program yardımı ile (tercihen; Rufus idealdir) ISO dosyasını yazdırıp daha sonra boot menüsünden hafıza kartını seçerek standart işletim sistemi yükleme adımları ile yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
İşte sıkıntı orda elimde Windows olan bir PC yok.

DeadLyBro

Decapat
Yer
\\Location
Yukarı