Boş port açtırma sorunu nasıl çözülür?

Pctech

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, oturduğumuz yerde internet bağlatmak istiyorum ama apartmanda veya bölgede boş port olmadığı için ve sağ olsun Türk Telekom bir çözüm sunmadığı için kaldım böylece. Üstelik altyapı santrale çok yakın gözüküyor ve 85 Mbps hız desteklemektedir olmasına rağmen. Boş port için aradım ve resmen zorunlu kendi musterisi yapma politikası izliyorlar. Neden mi? Bir Türk Telekom paketine üye olacakmışım ön başvuru ile; anca öyle değerlendirme olurmuş port talebi (O kadar uygun başka ISS varken TurkNet, Milleni vb.), yoksa olmazmis. Onun da kesin bir zamanı yok. Kim bilir ne zamana gelir açıkçası. Dedikleri şey apartmanda biri internet kapatacak da yerine ben bağlatacağım gibi bir şey.
Ben de mecburen şöyle bir şey deneyeceğim;
Komşuda 30-35 Mbps aralığında internet var ama ben kendi evimde test edince telefondan 20-22 Mbps çıkıyor, upload da 4-5 falan. Laptop kullandığım için iyi kötü yine çeker ama ben komşudan kablo çekmek istiyorum. Şimdi bu kabloyu laptopa taksam sadece onda kalite artar ama ben ev geneli telefonda da böyle olsun istiyorum. Bunun için Access Point almak istiyorum (Routerlık bir durum değil galiba.)

1) Evde bir tane ADSL modemim var 300 Mbps. Bunu Access Point yapabilir miyim?
Komşu da büyük ihtimalle VDSL olduğu için bu problem olur mu?
2) Problem olursa uygun bir Access Point ne alabilirim? Xiaomi'nin falan satılan 100-150 arası şu iki antenli direkt prize takılan kablosuz AP mini cihazı nasıl?
Bu sinyali güçlendiriyormus o zaman kablo çekmeme gerek kalmaz mı?
3) İkinci el uygun bir VDSL modem alıp bunu Access Point yapsam hangisi daha iyi olur?

Not: Bu sorular haricinde port sorunu için çözümü olan varsa onu da dinlemek isterim.

Port sorunu için size önerim dilekçe vermeden bulunduğunuz bölgede ki telekom müdürlüğüne gidiniz. Planlama bölümü ile görüşeceğinizi söyleyin. Planlamada ki çalışan arkadaşa. Internet bağlatacağını ilet kendilerine büyük ihtimal port açarlar. Ben bu şekilde işlem sağlattım portu açtırıp bağlantı yaptırdım.

Port sorunu için size önerim dilekçe vermeden bulunduğunuz bölgede ki telekom müdürlüğüne gidiniz. Planlama bölümü ile görüşeceğinizi söyleyin. Planlamada ki çalışan arkadaşa. Internet bağlatacağını ilet kendilerine büyük ihtimal port açarlar. Ben bu şekilde işlem sağlattım portu açtırıp bağlantı yaptırdım.
Hocam bu başvurudan ne kadar sonra çözümlendi? Bu arada çok teşekkür ederim bu yöntemi de deneyeceğim

Hocam bu başvurudan ne kadar sonra çözümlendi? Bu arada çok teşekkür ederim bu yöntemi de deneyeceğim
Hocam anında aktif edildi. Edilir edilmez alt kata inip başvuru yaptım. 1 gün sonra gelip bağlantıyı sağladılar. Rica ederim umarım bu işlem sizinde işinize yarar ve intetnetinize kavuşursunuz.

Hocam bu değerli bilgi için tekrar çok teşekkür ederim. Ben açıkçası Türk Telekom kullanmayacağım bana bu şartla ön başvuru yapıp port başvurusunu kabul edeceklerini söylemezler umarım telefondaki gibi. Umarım açmayı kabul ederler.

Onlar portu açtıktan sonra başvurup vurmamak senin elinde hocam. Dediğim gibi sadece planlama ile görüşün önce onlar port verirse size derler başvuru yapabilirsiniz diye.

Onlar portu açtıktan sonra başvurup vurmamak senin elinde hocam. Dediğim gibi sadece planlama ile görüşün önce onlar port verirse size derler başvuru yapabilirsiniz diye.
Çok teşekkür ederim hocam nickname deki rakamı görünce sorayım dedim acaba Malatya da mı yaptınız bu işlemi öyleyse umudum daha çok artacak

Geri
Yukarı