Boş port nasıl açtırılır?

443595

Hectopat
Yeni bir eve taşındık. VDSL2 altyapı var ve boş port yok. İlk önce babam Vodafone şubesine gidip sormuş, onlarda boş port olmadığını TT müdürlüğüne gitmelerini söylemiş. TT müdürlüğüne gidince adamlar bize "Bu şehirde (Adıyaman) yılda 1 veya 2 defa altyapı ve boş port açtırılıyor" dedi. Şimdi altyapı yok ve internet bağlatamıyoruz. Müdürlük dışında yardımcı olabilecek bir kurum veya kişiler var mıdır?

Yeni bir eve taşındık. VDSL2 altyapı var ve boş port yok. İlk önce babam Vodafone şubesine gidip sormuş, onlarda boş port olmadığını TT müdürlüğüne gitmelerini söylemiş. TT müdürlüğüne gidince adamlar bize "bu şehirde (Adıyaman) yılda 1 veya 2 defa altyapı ve boş port açtırılıyor" dedi. Şimdi altyapı yok ve internet bağlatamıyoruz. Müdürlük dışında yardımcı olabilecek bir kurum veya kişiler var mıdır?

Diğer altyapı sağlayıcılarına sor belki şansına fiber falan istersin tutar falan ama ya telefondan kullanacaksın ya da önermediğim halde Superbox falan fahiş fiyatlar iptal edememe vs. Bu arada evi satın mı aldınız yoksa kiralık mı hocam? Satın aldıysanız bekleyin ama kiralıksa değiştirebilirsiniz maalesef internet önemli.

TT kullanmak için zorlamazlar diye düşünüyorum hocam ama elbette TT kullanırsanız sürec dâhâ da hızlı olur muhtemelen.
İnternetten bir yetkili ile iletişime geçtim. Kendisi cevap vermedi ama TT Destek telefon numarası istedi, bende verdim. Bugün öğleden sonra babamı aramışlar ve boş port takıldığını söylediler.

Umarım yakın zamanda internete kavuşurum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-26 155004.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-26 155004.png
    224,8 KB · Görüntüleme: 61

Geri
Yukarı